-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Boş Zamanlarda Yapılabilecek Muhteşem İş Fikirleri

Boş Zamanlarda Yapılabilecek Muhteşem İş Fikirleri 2022 yılına girdiğimiz şu günlerde ve  günümüzde oldukça önek kazanan bir durumdur. Ekonomik zorluklar sebebi ile artık hemen herkes nasıl daha fazla para kazanabilirim derdine düşmüştür. 

Boş Zamanlarda Yapılabilecek Muhteşem İş Fikirleri
Boş Zamanlarda Yapılabilecek Muhteşem İş Fikirleri


Boş Zamanlarda Yapılabilecek Muhteşem İş Fikirleri 2022


Herkes cüzdanında biraz daha fazladan para olmasını ister. Ama iş ve aile arasında mekik dokurken ikinci bir iş için ayırabileceğin vakit gerçekten sınırlı. Her gün belirli saatlerde çalışmak zorunda olmadığın ve mevcut yeteneklerini kullanarak çalışabildiğin küçük bir ek işe sahip olmak sana birçok farklı imkan sağlayabilir. Bu yazıda paylaşacağımız ek iş fikirleri herkes için uygun olmayabilir ama elbette bu yazıyı okuduktan sonra aklına olası yeni iş fikirleri de gelecektir. 

Koleksiyonluk Eşya Satmak - Koleksiyonluk eşya alım satımı için eski kitaplardan, oyuncak ayılara kadar birçok seçenek var. Kazıklanmaman için satışını yapmak istediğin koleksiyonluk eşya ile ilgili iyi araştırma yapman gerekiyor ama uzun süredir koleksiyonunu yaptığın bir şeyler varsa, diğer insanlara kıyasla bir adım önde başlamış olacaksın.

Evcil Hayvan Eğitmenliği - Çoğu evcil hayvan sahibi, dostlarını eğitme konusunda nereden başlamaları gerektiğini bilmiyor. Otur veya yat gibi basit komutları öğreterek bile para kazanman mümkün.

Sanal Asistanlık - Birçok insan çalıştığı projelerde yardıma ihtiyaç duyuyor. Bir siteye bilgi girişi yapmak, siparişleri takip etmek gibi basit işlerle internetten para kazanmak mümkün.

İmaj Danışmanlığı - İmaj danışmanları insanlara ne giyecekleri hakkında önerilerde bulunmaktan, görgü kurallarını konusunda eğitim vermeye kadar çok farklı hizmetler sunuyor.

Mikro Tarım - Küçük bir toprak parçan varsa çeşitli yiyecek ve çiçekler yetiştirerek, ürünlerini kolayca satabilirsin.

Boş Zamanlarında Çalışarak Kurabileceğin İşler


Müzik Öğretmenliği - Eğer bir enstrüman çalıyorsan, ders vererek para kazanmaya başlayabilirsin.

Para Kazandıran İşler :Şişme Oyun Parkı Açma Maliyeti ve Kazancı

Araştırma Hizmeti Sunmak - Bir konu hakkında araştırma yapıp, detaylı bir rapor hazırlayarak para kazanman mümkün.

Kar Küreme - Karlı aylarda dükkanlarla iletişime geçip, dükkanların önlerindeki karları küreyerek para kazanman mümkün.

Web Barındırma Hizmetleri Sunmak - Özellikle müşterilerine teknik destek de sağlayabilirsen, sunucu alanı satmak çok karlı bir iş.

Açık Arttırmayla Eşya Satmak - Eski eşyalarından kurtulmak mı istiyorsun? Hepsini çeşitli e-ticaret sitelerine yükle ve sat.

Bebek Bakıcılığı - Bebek bakıcılığından dadılığa kadar her türlü çocuk bakım hizmeti senin için birçok karlı fırsat yaratabilir.

Freelance Yazarlık - Eğer düşüncelerini kolayca ifade edebiliyorsan blog yazılarından reklamcılığa kadar birçok alanda iş bulabilirsin.

Ek İş Yapmak İsteyenlere Öneriler 

Blog ve Web Sitesi Teması Satmak - Tasarım yeteneğin mi var? Her geçen gün artan internet sitesi miktarıyla bu işten çok para kazanman mümkün.

Teknik Destek - Özellikle bilgisayar konusunda çok bilgili olmayan insanların sorunlarını çözmek için üçüncü taraf yazılımlarla evindeki bilgisayarından onların bilgisayarlarına bağlanabilir ve hizmet vererek para kazanabilirsin.

Web Sitesi Tasarımı - Bu alan biraz bilgi gerektiriyor ama web sitesi tasarımı oldukça karlı bir iş.

Fotoğraf Satmak - İlgili fotoğraf sitelerine kayıt olarak, çekmiş olduğun fotoğrafların tüm haklarını devretmek kaydıyla fotoğraflarını satabilmen mümkün.

Freelance Tasarım - Yerel işletmeler için broşür, kartvizit ve her türlü tasarım işi yaparak yüklü miktarda para kazanabilirsin.

Özel Ders - Matematik ve dil başta olmak üzere internette özel ders arayan insanların sayısı çok fazla. Hangi alanda yeteneğin varsa, ders vererek para kazanabilirsin.

Boş Zamanlarda Yapılacak  30 İş Fikri


Evcil Hayvan Bakıcılığı - Kendi veya bir başkasının evinde evcil hayvan bakarak para kazanman mümkün.

Web Sitesi Kurmak - Belirli bir konuya odaklanmış bir web sitesi kurarsan, alacağın reklamlar sayesinde hızlı ve kolayca para kazanabilirsin.

Çeviri Yapmak - Konu çeviri olduğunda karşına çok farklı fırsatlar çıkar. Yazılı çeviriden, yarı zamanlı olarak sözlü çeviriye kadar birçok iş imkanı bulabilirsin.

El Sanatı - Hangi el sanatı ile uğraşırsan uğraş, yaratacağın her şey için bir pazar bulacaksın. Etsy, el işi ürünlerinin satıldığı en popüler platform.

E-Kitap Satmak - Hemen hemen her şey hakkında bir e-kitap yazabilir ve online olarak satışa sunabilirsin.

Satış Ortaklığı - Eğer farklı firmaların ürünlerini pazarlamayı istersen, yapacağın her satıştan belirli miktarda yüzde kazanman mümkün.

CV Hazırlamak - Eğer müşterilerinin bilgi ve becerilerini, yazım yeteneklerinle güzelce cilalamayı başarabilirsen CV hazırlayarak oldukça iyi para kazanabilirsin.

Oda Kiralamak - Uzun ya da kısa vadeli bir ev arkadaşı bulmaktan, evini günlük olarak kiralamaya kadar birçok seçeneğin var. Airbnb gibi siteleri kullanarak evini ya da evinin bir odasını yabancılara da kiralayabilirsin.

Nasıl ek İş Yapabilirim Diyorsanız Doğru Yerdesiniz


Online Ders Vermek - Kuracağın web sitesi, web seminerleri veya diğer yöntemler aracılığıyla uzmanlık alanındaki sahip olduğun bilgiyi başka insanlara pazarlayarak para kazanabilirsin.

Mobilya Yapımı - El yapımı mobilyalar tasarlayıp, ürünlerinin reklamlarını yaparak birçok satış yapman mümkün.

Etkinlik Planlama - Kurumsal etkinliklerden doğun günü partilerine kadar birçok etkinlik planlamak için bir şirket kurabilir ve bol miktarda para kazanabilirsin.

İş Koçluğu - Başkalarına işlerini kurmaları ve geliştirmeleri konusunda yardımcı olman karşına para kazanmak için birçok fırsat çıkartacak.

Günümüzde haftada birkaç bin lira kazanabileceğin birçok fırsat var. Ne yazık ki böyle bir kazancı bu işlerden kazanman şipşak olacak bir şey değil ama en azından bu fikirlerin tamamı bir yerden başlamanı sağlayacak. Tüm bu işleri kurman için ya hiç yatırım yapmana gerek yok ya da çok az bir yatırımla ilgili piyasada kendi reklamını yapman gerek. Eğer bu işlerden herhangi birini deneyip keyif alırsan gelecekte bunu tam zamanlı bir işe çevirmen bile mümkün.

Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder