-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Almanya'da İşçiler 2022 Yılında Kaç Para Kazanıyor?

Almanya'da İşçiler 2022 Yılında Kaç Para Kazanıyor? Almanya'da Çalışan İşçilerin 1 ayda ne kadar kazanıyor? Almanya Asgari Ücret konuları  hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Almanya'da İşçiler 2022 Yılında Ne Kadar  Kazanıyor?

Aynı ülkemizde olduğu gibi Almanya'da da asgari ücretten bir çok kesinti yapılmaktadır. yapılan bu kesintiler emeklilik için biriken kesintiler, işsizlik fonları gibi kalemlerden oluşmaktadır. Almanya ülkemizden farklı olarak işsizlik maaşı olarak asgari ücret ile aynı miktarda işsizlik yardımı yapmaktadır. Bu oran ülkemizde daha düşüktür. 

Almanya'da İşçiler 2022 Yılında Kaç Para Kazanıyor?
Almanya'da İşçiler 2022 Yılında Kaç Para Kazanıyor?

Almanya'da İşçiler Kaç Para Kazanıyor ? 2022 İşçi Maaşları

Almanya bildiğiniz gibi eskiden ülkemizde yaşayan ve iş bulmakta zorlananlar için adeta bir hayal ülkesiydi. Avrupa ülkelerinde her ne kadar çalışma şartları ve sendikalaşma oranları daha iyi seviyelerde olsa da artık günümüzde oldukça revaçta değildir Almanya'da çalışmak. Maaşları Euro cinsinden aldıkları için ülkemizde de yabancı para kurlarının yüksek seviyelerden seyretmesi sebebi ile Almanya'da birikim yapan gurbetçiler ülkemizde biriktirdikleri dövizler ile iyi bir yaşam sürmektedirler. Almanya'da çalışanların ücretleri bir çok ülkeden daha iyi durumdadır.

Almanya'da Madenciler 2022 Yılında Ne Kadar Kazanıyor ?

Bir çok gelişmiş ülkede en zor iş kollarından birisi olan madencilik sektöründe çalışan işçilere bir takım ayrıcalıklar yapılmaktadır. Bunların başında erken emeklilik, kaliteli beslenme  ve en önemlisi de yüksek maaşlardır. Çünkü madenlerde çalışmak çok zor ve tehlikelidir. Tehlike durumu gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde daha fazladır. 


Almanya'da bulunan kömür madenlerinde kazanılan ücretler diğer madenlere göre düşük olsa da asgari ücretin çok çok üzerindedir kazançları. Madenlerde çalışan düz işçilerin kazançları yıllık 40-60 Bin euro arasında değiştiği söylenmektedir. Bunun yanında işinde tecrübe sahibi olmuş usta başlarının maaşları işçi maaşlarına göre daha fazladır.

Almanya'da Belediye İşçileri 2022 Yılında Kaç Para Kazanıyor?

Almanya'da sendikalaşma oranı oldukça yüksektir. Gurbetçi işçi çalışma oranı yüksek olan ülkelerden birisi olan Birinci dünya Savaşı Ortağımız Almanya'da Bir çok Türk Gurbetçi işçe bulunmaktadır. Belediyelerde Çöp toplama işi, su tamirat işi, kara yolları , park bahçeler gibi yerel yönetim birimi olan Belediyelerde çalışan işçilerinde maaşları oldukça yüksektir. Her ülkede olduğu gibi bu ülkede de Kamu Kurumlarında iş başı yapmak bir takım şartlar bağlanmıştır.

Almanya'da Fabrika İşçileri 2022 Yılında Kaç Para Kazanıyor ?

Almanya ülkesi bir çok Avrupa devi şirketi bünyesinde bulunduran bir ülkedir. Özellikle otomotiv sektörü ve bazı giyim markalarında adeta dünya devi olan ülkede sanayi oldukça gelişmiştir. Ülkede yer alan Mercedes, Opel, Audi,  BMV araba fabrikaları oldukça fazla işçi çalıştıran büyük şirketlerdir. Bunun yanında Adidas ve Nike gibi dünyaca ünlü spor malzemeleri şirketleri de bu ülkede yer almaktadır. Almanya'da büyük şirketlerde çalışan işçiler kıdeme, ustalık seviyesine , göre oldukça iyi maaşlar almaktadır.

Almanya'da Memurlar 2022 Yılında Kaç Para Kazanıyor?

Almanya'da en yüksek maaşı alan memurlar doktorlar ve diş hekimlerdir.  Bunu sırası ile mühendisler, hukuk ve sigortacılar bankacılar, güvenlik hizmeti görevlileri, askerler ve polisler , daha sonrasında ise masa başı işi yapan vergi memurları, öğretmenler ve idari memur sınıflarında yer alan memurlar gelmektedir. Almanya'da görev yapan memurların maaşları yıllık bazda ülkemizdeki görev yapan memurlardan yüksektir.

Almanya'da ister memur olsun ister işçi maaşları yüksek olduğu kadar çalışma saatleri de oldukça düzenlidir. Ülkemizde görev yapan acil servis doktorları gibi çalışan doktora , gece gündüz görev yapan güvenlik kuvvetlerine pek rastlamak mümkün değildir. Özellikle gece mesaisi yapanlar normal mesai saatlerinde fazla mesai parası alırlar.
Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder