-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri 2022

Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri 2022 yılında oldukça önem kazandı. Bu yazımızda Sizlere evden ek iş yaparak para kazanma ve kışın yapılabilecek ek iş fikirlerinden bahsedeceğiz. 

Artan enflasyon fiyatları ile birlikte geçimin zorlaşması artık insanları ek iş yapmaya zorluyor. Aile ekonomisine katkı sağlamak amacı ile kışın boş vakitlerde yapılabilecek iş fikirleri hakkında detaylı bilgilere bu yazımızda yer verdik. Yaz aylarında çalışmak oldukça zor gelmektedir. Düşünün ki yaz aylarında meclis de dahil olmak üzere adliyeler bile adli tatile girmektedir.

Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri 2012
Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri 2012 

Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri 2022 

Yaz ayı sonrasında Kışın evde sıkılan ev hanımları veya evde bolca zamanı olan erkekler ekonomilerine katkı sağlamak amacı neler yapabileceklerini merak ederler. Herkesin kendisine göre değişik bilgi ve becerileri bulunmaktadır. Kışın yapılabilecek işler arasında bir çok değişik sektör bulunmaktadır. Bu işler hakkında sizlere kısa kısa bilgiler verelim. Verdiğimiz bilgilerden size uygun olanı bu kış deneyebilirsiniz. Hadi başlayalım kışın yapılabilecek iş fikirlerine.

Şapka , Atkı, Eldiven ve Bere Yapımı

Kışın evde oturan ev hanımlarının daha çok ilgi duyacağı ve becerebileceği  işlerden olan Şapka ve Bere Yapımı ile para kazanabilirsiniz. Yaptığınız ve ördüğünüz bu ürünlerin satılan ürünlerden farklı olmasına özen gösteriniz. Bu ürünleri başta instegram olmak üzere çeşitli sosyal medyada paylaşarak sarış yapabilirsiniz. Kapalı olarak kurulan sosyete pazarı tarzı yerlerde ürettiğiniz bu ürünleri satarak Kışın Evden Oturarak para kazanabilirsiniz.

Çanta ve Cüzdan Yapımı

Kışın evde boş zamanlara yapılacak olan işler arasında bayanların hiç yanlarından ayırmadıkları çantalar ve cüzdanlar gelmektedir. Bu çanta ve cüzdanları modanın trenlerine göre hazırlayarak ve uygun pazarlar bularak satabilir ve aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

Makale ve Tanıtım Yazısı Hazırlama

Bir diğer yöntem ise uzun kış günlerinde evden makale yazma işleridir. Evden oturarak hakim olduğunuz konular hakkında makaleler yazarak bunları web master sitelerinde satışa sunabilirsiniz.100 kelime makale ortalama olarak 3 TL den satılmaktadır. Günde 1000 kelimelik bir makele yazdığınızı var sayarsak 30 TL kazanabilirsiniz. Ürettiğiniz içeriğin kalitesine göre bu miktar 20-30 TL arasında da değişebilir. aylık olarak düşündüğünüzde pazar masraflarınız çıkacaktır. Hiç makale hakkında fikirleriniz yok ise dizi siteleri için izlediğiniz dizilerin özetlerini bile yazarak para kazanabilirsiniz. Özellikle günlük dizi özetleri yazmak kolay olacaktır. 

Sosyal medya danışmanlığı

Günümüzde  internet ve sosyal medya kullanımı oldukça yaygındır. Bu durum da bu platformların kullanılmasını adeta zorunlu hale getirmektedir. Sosyal Medya reklamları veya sosyal medya için içerik hazırlamak home ofis olarak yapılabilecek işler arasındadır.

En yaygın olarak kullanılan sosyal ağlar arasında yer alan instegram ve facebook sayfalarında sosyal medya danışmanlığı yaparak kışın evden para kazabilirsiniz. Bu iş için sosyal medyaya hakim olmak yeterlidir. Örneğin facebook isimli platformda bir sayfa var ve bu sayfanın günlük yapılacak işleri nelerdir.

Sayfaya yeni gelen üyelerden uygun olanlarını onaylamak, size verilen içerikleri uygun hale getirerek paylaşmak, sayfanın tanıtımı için bir takım yerlerde reklamlar yapmak , yorumları kontrol etmek gibi işlemler yer almaktadır.

Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder