-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Yeni Memurlara Kredi Veren Bankalar 2022

Yeni Memurlar 2022 Yılında En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri diye merak ediyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Bu yazımızda Yeni atanan memurların kolay ve hızlı bir şekilde nasıl banka kredisi kullanabilecekleri hakkında bilgiler vereceğiz. 

Yeni Memurlara 2022 Yılında En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri
Yeni Memurlara Kredi Veren Bankalar 2022

Yeni Memurlar 2022 Yılında En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri 

Her yıl Kamu Kurum ve Kuruluşlarına on binlerce memur alımı yapılmaktadır. Memur olarak atananlar ise zorlu bir eğitim öğrenim sezonu sonrası maaşlı bir işe başlamaları sonrası bir takım ihtiyaçları sebebi ile kredilere başvururlar. Genellikle memurlar yaşadıkları illerden başka bölgelere ilk olarak atanırlar. Yeni atandıkları yerlerde barınma olmak üzere eşya ve bir takım ihtiyaçları olduğundan dolayı hemen kredi başvurusunda bulunurlar. Bankalara kredi başvurusunda bulunmadan önce memurlar genellikle Yeni Atanan Memurlar Kredi Çekebilir mi? konusunda bir takım tereddütler yaşarlar. Bu yazımızda sizlere bu konuda geniş ve detaylı bilgiler sunacağız.

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

Yeni atanan devlet memurları kredi çekebilir. Hatta diğer meslek dallarından daha kolay bir şekilde kredi kullanabilmektedirler. Yeni atanan memurlar maaş aldıkları bankalardan çok rahat bir şekilde kredi kullanabilirler. Hatta bankalar maaş müşterilerine cazip ve uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. İlk defa göreve başlayan devlet memurları bankaların sunduğu tüketici taşıt ve konut kredilerinden yararlanabilmektedir. Ancak daha önceki dönemlerde bankalarla işi olmayan memurların banka sicil notları düşük olacağı için kredi limitleri maaş bordoları doğrultusunda olacaktır.

Bankalar kredi verirken dikkat ettikleri kriterlerin başında kullanılan kredinin geri ödemesinde sıkıntı çıkıp çıkmamasıdır. Bu sebeple devlet dairesinde işe başlamış birisi bankalar için kredi verilmesinde öncelik arz eden mesleklerden olduğundan bu konuda zorluk yaşayacağınızı düşünmemekteyiz. Zira eskiler bilirler kredi veya borç para almak için memur kefil gerekir idi. Bu sebeple devlet memurlarının kredi kullanması oldukça kolaydır.

Yeni Devlet Memurları Ne Kadar Kredi Kullanabilir?

Devlet memurluğuna yeni atananlar bir kaç ay içinde ne kadar kredi kullanabileceğini araştırmaya başlar. Çünkü uzun yıllar okumuş veya iş bulamamış olan memurlar işe başladıklarında artık her ayın 15. inde sabit bir geliri olacağı için o zamana kadarki ihtiyaçlarının bir kısmını kredi ile halletmek ister. Kimi memur yeni eşyalar almak için kredi kullanırken kimisi ise genç yaşta bir araba sahibi olmak ister. Kimisi ise artık yaşının geldiğini düşünerek evlenmek amacı ile kredi kullanmak ister.

Yeni Memurlara Kolay ve Hızlı Kredi Veren Bankalar

Yeni atanan devlet memurlarının kullanacağı kredi miktarı maaşları ile doğru orantılıdır. Yüksek maaş alan devlet memurlarının ödeme gücü daha fazla olacağı için kullanmak istediği kredi miktarları da bununla doğru orantılı olacaktır. 

Memuriyete yeni atanmış bir devlet memuru günümüz koşullarında 50.000 TL ye kadar kredi kullanılabilmektedir. Kredi miktarında banka sicil notunuz ve geçmiş dönemlerdeki ödeme alışkanlıklarınız etkili olabilir. Kredi kullanmak için öncelikli maaş aldığınız bankayı tercih etmeniz kredi limitiniz açısından avantajlı olacaktır. Tüm bunlara rağmen kredi kullanmada sıkıntı yaşıyor iseniz senetle kredi konularımıza göz atabilirsiniz.

1-Halk Bankası Yeni Memura Kredi Şartları

Devlet bankası kategorisinde yer alan Halk bankası yeni atanan devlet memurlarına yüzde 1,49 faiz oranı ile 60 aya kadar ihtiyaç ve tüketici olanakları sunmaktadır. Kredi miktarında ise gelir durumu ve kredi sicil puanınız baz alınarak çıkan miktar doğrultusunda kredinizi kullanabilirsiniz. https://www.halkbank.com.tr/

2-İş Bankası Yeni Atanan Memur Kredisi

İş bankası şubelerinden maaş alan veya almayan yeni atanan devlet memurları da ihtiyaçları doğrultusunda bankanın güncel faiz oranları ile kredi kullanılabilmektedir. İş bankasından kredi kullanmak isteyen devlet memurları gelir belgesi ile birlikte istenen diğer evrakları banka şubelerine vererek kredi başvurusunda bulunulabilmektedir.

3-Ziraat Bankası Yeni Memura 1,49 Faiz İle Kredi

Ziraat bankasından tüketici ve ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen devlet memurları kendilerine en yakın ziraat bankası şubelerine gelir belgeleri ile birlikte kimliklerini ibraz ettiklerinde sicil puanları oranında tahsis edilecek kredi imkanlarından yararlanabilmektedir.

4-Akbank yeni atanan memura tüketici kredisi

Diğer bankalar gibi ak bankası da tüketici taşıt ve konut kredilerinde yeni memurlara kolaylıklar sunmakta ve bankanın güncel faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Ak bankasından kredi kullanmak isteyen yeni memurların bankaların şubelerine istenilen evraklar ile müracaat etmemeleri gerekmektedir.

Yeni Atanan Polise Kredi Veren Bankalar

Kamu Kurumlarında görev alan meslekler arasında öğretmenlerden sonra en yüksek oranda olanı asker ve polislerdir. Polisler diğer memurlara oranla maaşları diğer yan kalemler sebebi ile yüksek olan kamu görevlileridir. 

Mesleğe yeni başlayan bir polis ortalama 10.000  TL üzerinde maaş almaktadır. Maaş miktarı evlilik çocuk sayısı gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Polis olarak atanan memurlar diğer memurlara oranlara yüksek kredi kullanabilmektedir. Polislere Ülkemizde yer alan hemen tüm bankalar kredi imkanları sunmaktadır. Diğer memurlarda olduğu gibi kredi kullanımında geçmişteki sicil notları ve ödeme alışkanlıkları bir bütün olarak değerlendirilir.

Yeni Atanan Öğretmene Kredi Veren Bankalar

Hemen her yıl ülkemizde on binlerce öğretmen ataması yapılmaktadır. Üniversiteden sonra zorlu bir KPSS serüveni ile çeşitli illere ataması yapılan öğretmenler yeni göreve başladıklarında bir takım ihtiyaçları doğrultusunda bankalardan kredi talebinde bulunurlar. Öğretmenlere düşük faizli kredi veren bankalar genellikle maaş bankaları ve kamu ortaklıkları bankalarıdır. Hemen her ilçede bulunan Ziraat Bankası şubelerinden bankanın güncel faiz oranları doğrultusunda ihtiyaca uygun kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Yeni Atanan Bekçilere Kredi Veren Bankalar

Eskiden mahalle aralarında gezen bekçilere tekrar Emniyet Teşkilatında görev amaya başladı. Oldukça iyi maaşlarla iş başı yapan Bekçiler Emniyet Teşkilatında görev yapan diğer memurlar gibi bankaların kredi olanaklarından yararlanabilirler. Bekçiler genelde kendi memleketlerinde görev yaptıklarından dolayı çalıştıkları ve ikamet ettikleri yerlerdeki banka şubelerinden kredi kullanabilirler.

Göreve Yeni Başlayan Hemşire ve Doktora Kredi

Hastanelere her yıl binlerce doktor ve hemşire ataması yapılmaktadır. Sağlık Meslek liseleri sonrası yüksek okul öğrenimlerini tamamlayan hemşireler ve tıp fakültelerinden mezun olan yeni doktorlar göreve başladıkları andan itibaren çok kolay bir şekilde kredi kullanabilmektedir. Doktorlar özellikle maaşları yüksek ve diğer meslek dallarından farklı bir dal olduğundan kredi imkanları diğer meslek mensuplarından daha avantajlıdır. Hemşirelerde göreve yeni başladıklarında maaş bankaları veya diğer bankalardan tüketici veya ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Yeni Atanan Memurlar Kredi Çekebilir mi? konusunda hazırlanan yazımızın sonuna geldik. Yeni atanan memurların kredi kullanmada sıkıntı yaşamalarına sebep olabilecek icralık vb. durumları var ise  Avukattan İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar konusunda hazırlanan yazımızı tavsiye ederiz.

Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder