Yeni Memurlara Kredi Veren Bankalar 2022

PAYLAŞ:

Yeni Memurlar 2022 Yılında En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri diye merak ediyorsanız eğer doğru yerdesiniz

Yeni Memurlar 2022 Yılında En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri diye merak ediyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Bu yazımızda Yeni atanan memurların kolay ve hızlı bir şekilde nasıl banka kredisi kullanabilecekleri hakkında bilgiler vereceğiz. 

Yeni Memurlara 2022 Yılında En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri
Yeni Memurlara Kredi Veren Bankalar 2022

Yeni Memurlar 2022 Yılında En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri 

Her yıl Kamu Kurum ve Kuruluşlarına on binlerce memur alımı yapılmaktadır. Memur olarak atananlar ise zorlu bir eğitim öğrenim sezonu sonrası maaşlı bir işe başlamaları sonrası bir takım ihtiyaçları sebebi ile kredilere başvururlar. Genellikle memurlar yaşadıkları illerden başka bölgelere ilk olarak atanırlar. Yeni atandıkları yerlerde barınma olmak üzere eşya ve bir takım ihtiyaçları olduğundan dolayı hemen kredi başvurusunda bulunurlar. Bankalara kredi başvurusunda bulunmadan önce memurlar genellikle Yeni Atanan Memurlar Kredi Çekebilir mi? konusunda bir takım tereddütler yaşarlar. Bu yazımızda sizlere bu konuda geniş ve detaylı bilgiler sunacağız.

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

Yeni atanan devlet memurları kredi çekebilir. Hatta diğer meslek dallarından daha kolay bir şekilde kredi kullanabilmektedirler. Yeni atanan memurlar maaş aldıkları bankalardan çok rahat bir şekilde kredi kullanabilirler. Hatta bankalar maaş müşterilerine cazip ve uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. İlk defa göreve başlayan devlet memurları bankaların sunduğu tüketici taşıt ve konut kredilerinden yararlanabilmektedir. Ancak daha önceki dönemlerde bankalarla işi olmayan memurların banka sicil notları düşük olacağı için kredi limitleri maaş bordoları doğrultusunda olacaktır.

Bankalar kredi verirken dikkat ettikleri kriterlerin başında kullanılan kredinin geri ödemesinde sıkıntı çıkıp çıkmamasıdır. Bu sebeple devlet dairesinde işe başlamış birisi bankalar için kredi verilmesinde öncelik arz eden mesleklerden olduğundan bu konuda zorluk yaşayacağınızı düşünmemekteyiz. Zira eskiler bilirler kredi veya borç para almak için memur kefil gerekir idi. Bu sebeple devlet memurlarının kredi kullanması oldukça kolaydır.

Yeni Devlet Memurları Ne Kadar Kredi Kullanabilir?

Devlet memurluğuna yeni atananlar bir kaç ay içinde ne kadar kredi kullanabileceğini araştırmaya başlar. Çünkü uzun yıllar okumuş veya iş bulamamış olan memurlar işe başladıklarında artık her ayın 15. inde sabit bir geliri olacağı için o zamana kadarki ihtiyaçlarının bir kısmını kredi ile halletmek ister. Kimi memur yeni eşyalar almak için kredi kullanırken kimisi ise genç yaşta bir araba sahibi olmak ister. Kimisi ise artık yaşının geldiğini düşünerek evlenmek amacı ile kredi kullanmak ister.

Yeni Memurlara Kolay ve Hızlı Kredi Veren Bankalar

Yeni atanan devlet memurlarının kullanacağı kredi miktarı maaşları ile doğru orantılıdır. Yüksek maaş alan devlet memurlarının ödeme gücü daha fazla olacağı için kullanmak istediği kredi miktarları da bununla doğru orantılı olacaktır. 

Memuriyete yeni atanmış bir devlet memuru günümüz koşullarında 50.000 TL ye kadar kredi kullanılabilmektedir. Kredi miktarında banka sicil notunuz ve geçmiş dönemlerdeki ödeme alışkanlıklarınız etkili olabilir. Kredi kullanmak için öncelikli maaş aldığınız bankayı tercih etmeniz kredi limitiniz açısından avantajlı olacaktır. Tüm bunlara rağmen kredi kullanmada sıkıntı yaşıyor iseniz senetle kredi konularımıza göz atabilirsiniz.

1-Halk Bankası Yeni Memura Kredi Şartları

Devlet bankası kategorisinde yer alan Halk bankası yeni atanan devlet memurlarına yüzde 1,49 faiz oranı ile 60 aya kadar ihtiyaç ve tüketici olanakları sunmaktadır. Kredi miktarında ise gelir durumu ve kredi sicil puanınız baz alınarak çıkan miktar doğrultusunda kredinizi kullanabilirsiniz. https://www.halkbank.com.tr/

2-İş Bankası Yeni Atanan Memur Kredisi

İş bankası şubelerinden maaş alan veya almayan yeni atanan devlet memurları da ihtiyaçları doğrultusunda bankanın güncel faiz oranları ile kredi kullanılabilmektedir. İş bankasından kredi kullanmak isteyen devlet memurları gelir belgesi ile birlikte istenen diğer evrakları banka şubelerine vererek kredi başvurusunda bulunulabilmektedir.

3-Ziraat Bankası Yeni Memura 1,49 Faiz İle Kredi

Ziraat bankasından tüketici ve ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen devlet memurları kendilerine en yakın ziraat bankası şubelerine gelir belgeleri ile birlikte kimliklerini ibraz ettiklerinde sicil puanları oranında tahsis edilecek kredi imkanlarından yararlanabilmektedir.

4-Akbank yeni atanan memura tüketici kredisi

Diğer bankalar gibi ak bankası da tüketici taşıt ve konut kredilerinde yeni memurlara kolaylıklar sunmakta ve bankanın güncel faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Ak bankasından kredi kullanmak isteyen yeni memurların bankaların şubelerine istenilen evraklar ile müracaat etmemeleri gerekmektedir.

Yeni Atanan Polise Kredi Veren Bankalar

Kamu Kurumlarında görev alan meslekler arasında öğretmenlerden sonra en yüksek oranda olanı asker ve polislerdir. Polisler diğer memurlara oranla maaşları diğer yan kalemler sebebi ile yüksek olan kamu görevlileridir. 

Mesleğe yeni başlayan bir polis ortalama 10.000  TL üzerinde maaş almaktadır. Maaş miktarı evlilik çocuk sayısı gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Polis olarak atanan memurlar diğer memurlara oranlara yüksek kredi kullanabilmektedir. Polislere Ülkemizde yer alan hemen tüm bankalar kredi imkanları sunmaktadır. Diğer memurlarda olduğu gibi kredi kullanımında geçmişteki sicil notları ve ödeme alışkanlıkları bir bütün olarak değerlendirilir.

Yeni Atanan Öğretmene Kredi Veren Bankalar

Hemen her yıl ülkemizde on binlerce öğretmen ataması yapılmaktadır. Üniversiteden sonra zorlu bir KPSS serüveni ile çeşitli illere ataması yapılan öğretmenler yeni göreve başladıklarında bir takım ihtiyaçları doğrultusunda bankalardan kredi talebinde bulunurlar. Öğretmenlere düşük faizli kredi veren bankalar genellikle maaş bankaları ve kamu ortaklıkları bankalarıdır. Hemen her ilçede bulunan Ziraat Bankası şubelerinden bankanın güncel faiz oranları doğrultusunda ihtiyaca uygun kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Yeni Atanan Bekçilere Kredi Veren Bankalar

Eskiden mahalle aralarında gezen bekçilere tekrar Emniyet Teşkilatında görev amaya başladı. Oldukça iyi maaşlarla iş başı yapan Bekçiler Emniyet Teşkilatında görev yapan diğer memurlar gibi bankaların kredi olanaklarından yararlanabilirler. Bekçiler genelde kendi memleketlerinde görev yaptıklarından dolayı çalıştıkları ve ikamet ettikleri yerlerdeki banka şubelerinden kredi kullanabilirler.

Göreve Yeni Başlayan Hemşire ve Doktora Kredi

Hastanelere her yıl binlerce doktor ve hemşire ataması yapılmaktadır. Sağlık Meslek liseleri sonrası yüksek okul öğrenimlerini tamamlayan hemşireler ve tıp fakültelerinden mezun olan yeni doktorlar göreve başladıkları andan itibaren çok kolay bir şekilde kredi kullanabilmektedir. Doktorlar özellikle maaşları yüksek ve diğer meslek dallarından farklı bir dal olduğundan kredi imkanları diğer meslek mensuplarından daha avantajlıdır. Hemşirelerde göreve yeni başladıklarında maaş bankaları veya diğer bankalardan tüketici veya ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Yeni Atanan Memurlar Kredi Çekebilir mi? konusunda hazırlanan yazımızın sonuna geldik. Yeni atanan memurların kredi kullanmada sıkıntı yaşamalarına sebep olabilecek icralık vb. durumları var ise  Avukattan İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar konusunda hazırlanan yazımızı tavsiye ederiz.

YORUM

Çok Okunan Haberler $type=list-tab$date=0$au=0$c=5

Ad

Adım Farah,1,Ah Nerede,4,Aile,10,Aldatmak,7,Alparslan,1,Arka Sokaklar,2,Aşk ve Umut,4,Atv,1,Baba,1,Balkan Ninnisi,7,Başım Belada,3,Ben Bu Cihana Sıgmazam,7,Bir Küçük Gün Işığı,7,Bir Peri Masalı,2,Camdaki Kız,1,canım annem,7,Çöp Adam,2,Dizi,260,Dizi Kıyafetleri,26,Dokuz Oğuz,3,Duy Beni,10,Ego,3,Ekonomi,14,Emanet,2,Fedakar,8,Film,25,Fragman,14,Gecenin Ucunda,4,Gelsin Hayat Bildiği Gibi,5,Gizli Saklı,5,Gönül Dağı,5,Gül Masalı,5,Gülcemal,8,Gülümse Kaderine,8,Haber,9,Hakim,3,Hayat Bugün,3,Hibe Destekleri,1,İçimizdeki Ateş,4,İyilik,3,Kardeşlerim,11,Kasaba Doktoru,1,Kıyafetler,2,Kızılcık Şerbeti,8,Kraliçe,12,Kuruluş Osman,1,Kusursuz Kiracı,8,list,9,Magazin,5,Mahkum,4,Masterchef,1,Maviye Sürgün,1,Muzikler,27,Mükemmel Eşleşme,3,O Kız,10,Oyuncular,18,Ömer,2,Para Kazanma,7,Seksenler,1,Senden Daha Güzel,8,Senet Kredisi,1,Seni Kalbimde Sakladım,3,Seversin,3,Sevmek Zamanı,5,Survivor,1,Teşkilat,4,Tetikçinin Oğlu,8,Toprak ile Fidan,1,Tozlu Yaka,1,Trt,1,Tuzak,5,Tv,32,Veda Mektubu,4,Yalı Çapkını,21,Yalnız Kurt,17,Yargı,29,Yasak Elma,3,Yayın Akışı,1,Yazgı,4,Yüz Yıllık Mucize,7,Zengin Kız,1,
ltr
item
DiziFilmTv: Yeni Memurlara Kredi Veren Bankalar 2022
Yeni Memurlara Kredi Veren Bankalar 2022
Yeni Memurlar 2022 Yılında En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri diye merak ediyorsanız eğer doğru yerdesiniz
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEiOYBpmUTuwLvIsCDBFiSYw7HxFDj0v-W9iJUIOOSTI9laB5VDyZwwvML9_X7XVWFMmavyteIr_SaHHHZdmPkroR5sQbtur8PYWxkMeU7G3QGQO3cjyXhIobDjV5DWvtZdahT2KewqhYO40xOkH5Npebz2To61tM-kOA3R5IIdLq9lgizPXbMLLrBI-WQ=w640-h422
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEiOYBpmUTuwLvIsCDBFiSYw7HxFDj0v-W9iJUIOOSTI9laB5VDyZwwvML9_X7XVWFMmavyteIr_SaHHHZdmPkroR5sQbtur8PYWxkMeU7G3QGQO3cjyXhIobDjV5DWvtZdahT2KewqhYO40xOkH5Npebz2To61tM-kOA3R5IIdLq9lgizPXbMLLrBI-WQ=s72-w640-c-h422
DiziFilmTv
https://www.dizifilmtv.net/2022/05/yeni-memurlara-kredi-veren-bankalar-2022.html
https://www.dizifilmtv.net/
https://www.dizifilmtv.net/
https://www.dizifilmtv.net/2022/05/yeni-memurlara-kredi-veren-bankalar-2022.html
true
5677485511292258493
UTF-8
Tüm Gönderiler Yüklendi Herhangi bir gönderi bulunamadı HEPSİNİ GÖR Devamını oku Cevap vermek Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa HABERİN DEVAMI= Gönderiler Hepsini Gör SİZİN İÇİN TAVSİYE EDİLEN ETİKET Arşiv ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen herhangi bir gönderi bulunamadı Eve dön Pazar Pazertesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Jan Feb Mar Apr Mayıs Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec Şu Anda 1 Dakika Önce $$1$$ Dakika Önce 1 Saat önce $$1$$ Saat Önce Dün $$1$$ Gün Önce $$1$$ Hafta Önce 5 haftadan daha uzun bir süre önce Takipçiler Takip Et BU PREMIUM İÇERİK KİLİTLİ Bir sosyal ağda paylaşın Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panonuza kopyalandı Kodlar / metinler kopyalanamıyor, lütfen kopyalamak için [CTRL]+[C] (veya Mac ile CMD+C) tuşlarına basın İçerik tablosu