-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Arsa ve Tarla Yatırımı 2022 Yılında Nasıl Yapılmalı

Arsa ve Tarla Yatırımı 2022 Yılında Nasıl Yapılmalı? Arsa ve Tarla Yatırımı Yaparak Para Kazanma ve  Arsa ve Tarla Yatırımı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kazandırır? konuları ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Arsa ve Tarla Yatırımı 2022 Yılında Nasıl Yapılmalı
Arsa ve Tarla Yatırımı 2022 Yılında Nasıl Yapılmalı

Arsa ve Tarla Yatırımı 2022 Yılında Nasıl Yapılmalı


Arsa ve tarla gibi gayrimenkul kıymetler uzun yıllardan beri en çok kazandıran yatırım araçlarından biridir. Ancak bu yatırım araçlarını doğru kullanamazsak kar yerine zarar edebiliriz. Arsa ve tarla yatırımında alım-satım işlerinde mutlaka dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunuyor. Peki arsa ve tarla yatırımı yapmak mantıklı mı ? 

Dünyada pek çok insan servetlerini gayrimenkulden kazanmıştır. Ancak bu servetler kolay oluşmadı, bu insanlar gayrimenkul yatırımı için ömürlerini verdiler ve ne nasıl yapacaklarını da çok iyi biliyorlar.

Doğru Tarla Ve Arsa Yatırımı İçin Bilmeniz Gerekenler

1- Aldığınız Fiyatı İyi Belirleyin: Ticarette satarken değil alırken kar edilir diye bir söz vardır. Aynı söz gayimenkul piyasası için de geçerlidir. Toprağı alırken mümkün olabilecek en düşük fiyattan satın almaya çalışın. Ayrıca aldığınız toprağın ne kadar verimli olduğu da bu konuda ciddi önem arz eden etmenlerden.

2- Doğru Yerden Alın: İyi bir arsayı pahalı fiyata almak, kötü bir arsayı iyi fiyata almaktan iyidir. Alacağınız toprağın mutlaka gelişme kaydedecek bölgelerden olması gerekiyor. Dağın başında alacağınız bir toprağın fiyatı zamanla artacak mı pek imkan dahilinde görünmüyor. Yanından yol geçen verimli arazileri bulunan arsaları almak oldukça mantıklı olacaktır. Ayrıca alacağınız arsanın işlevsel olması da bu açıdan çok önemlidir. Örneğin Doğu'dan alacağınız arsanın kulanım alanı çok geniş değilken ege ve akdeniz bölgelerindeki tarlalar pek çok açıdan kullanılabilir ve gelişebilir.

2022 Yılında Arsa ve Tarla Almak Mantıklı mı?


3- Aç Ayı Olmayın: Bir arsayı çok uygun fiyata gördünüz diye hemen atlamaya çalışmayın. Pek çok firma ellerindeki değersiz arsaları hızlıca satabilmek için kampanyalar yapar ve siz uygun fiyata aldığınızı düşündüğünüz arsayı aslında epey pahalıya almış olabilirsiniz. Unutmayın ki toprak asla bitmez sürekli karşınıza fırsatlar çıkacaktır.

4- Düşük Sermaye İle Yatırım Yapmayın: Günümüzde pek çok kişi 10 bin TL,20 bin TL,30 bin TL gibi çok düşük sermayeler ile arsa yatırımı yapmaya çalışıyor. Ancak bu kadar düşük tutarlar ile yapılan arsa yatırımları size çok pahalıya patlayabilir. Örneğin alacağınız tapunun masrafları, arsanızın etrafını çitler ile örmek size arsa fiyatına patlayabilir. 20 bin TL'ye almak istediğiniz arsayı fark etmeden 30-35 bin TL'ye almış olabilirsiniz. Bu durumda satıp zararı çıkarmak için bile 2-3 yıl beklemeniz gerekebilir.
Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder