-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

En Uzun Erkek ve En Uzun Kadın Hangi ülke Vatandaşıdır?

Atv ekranlarında yayınlanan ve izleyenler tarafından oldukça beğenilerek izlenen sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster tüm heyecanı ile devam ediyor.Yarışmanın 24 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan bölümünde yarışmacılara sorulan soruların cevapları ise merak edilen konular arasında ter alıyor. 

24 Haziran 2022, Cuma akşamı Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasında az önce sorulan sorunun cevabı için haberin devamını takip edebilirsiniz. 

Milyoner Uzay Özçelik Soru ve Cevapları 

 En Uzun Erkek ve En Uzun Kısa Hangi ülke Vatandaşıdır?

Doğru Cevap Türkiye ve Türkiye Olacaktı.

Dünyanın En Uzun Kadını Kimdir?

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 'Weaver Sendromu' nedeniyle hızla uzayan ve 2014'te 2 metre 13,5 santimetre boyu ile 'dünyanın 18 yaş altı en uzun genç kızı' unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Rumeysa Gelgi, 2021'de yine rekor kırdı. Gelgi, bu kez yaş limiti artırarak 2 metre 15 santimetre boyu ile 'dünyanın en uzun boylu kadını' unvanına sahip oldu.

Dünyanın en Uzun Erkeği Kimdir?

Mardin’in Derik ilçesinin kırsal Alibey Mahallesi’ne bağlı Dede mezrasında yaşamını sürdüren 2 metre 51 santimetrelik boyu, 27,5 santimetrelik elleri ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla 13 yılda 3 defa Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan dünyanın en uzun insanı 

Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder