-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma

10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma
10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma


Kredi kartı limitleri Bankalar tarafından belirlenen tutarlarda olmaktadır. Bu miktarlar bizim bankalarda bulunan kredi notu karneleri ile borçlarımızı ödeme alışkanlıklarımıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu yazımızda sizlere  10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Zaman zaman hepimizin kredi kartı limitini arttırmaya ihtiyacımız olmaktadır. Bazen alacağımız taksitli bir  eşyaya kredi kartı limitimiz yeterli gelmez. Bu sebeple kredi kartımızın limitini yükseltme gereği duyarız. Kredi kartı limiti artırmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu sebeple hemen endişelenmeye gerek yok. Ancak kredi kartı limiti keyfi olarak arttırmak siz ileride ödemelerde zorluk yaşatacaktır.

Ülkemiz kredi kartı kullanımında önde gelen ülkeler arsında yer almaktadır. Yakın zamanlarda çıkartılan yasalar ile artık kredi kartı limitler gelirler oranında belirlenmekte yüksek limitli bir çok kredi kartı almak zorlaştı. Kredi Kartı Limitleri artık eskisi gibi öyle hemen yükselmiyor.

Kredi Kartı Limitleri Nasıl Belirleniyor?

Kredi kartları limitleri belirlenirken kaç tane kredi kartınızın olduğu , bu kredi kartlarının limitleri, kredi puanlarınız, gelir durumunuz, geçmişteki ödeme alışkanlıklarınız gibi bir çok etken kredi kartı limiti belirlemede etkendir. Yani bankalardaki notlarınız düşük ise aldığınız maaşın yüksek olması kredi kartı limitinin yüksek olmasına etki etmez.

Örneğin kendi kullandığım iki adet kredi kartım var. 2019 yılında internetten ailem için tatil paketi satın alacağım aşamada kredi kartımın limitin yetersiz olduğunu gördüm. 6000 TL maaşım ve yaklaşık olarak 70000 TL kredi borcum olmasına rağmen 10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma işlemi yaparak kredi kartı limitimi 10 Bin liradan 15 Bin liraya yükselttim. Tabi bu işlemi yapmadan önce bir kaç işlem yaptım. Detayları aşağıdan okuyabilirsiniz.

10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı limiti arttırmak istiyorsanız eğer limitini arttırmak istediğiniz kredi kartı dışında kalan kartların borçlarını ödeyerek işe başlayabilirsiniz. Bu yöntem ile kart limitini yükselteceğiniz kart dışında başka kredi kartımıza borcumuz olmadığını ilgili bankaya göstermek gerekmektedir. Bankalar diğer bankalara ait borçları da gördüğünden bu durum önemli bir etkendir.

Hangi Bankaya ait kredi kartını kullanıyor iseniz o bankanın şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Bu yöntemle kredi kartı limitinizin artıp artmayacağı sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Kullandığını Bankalar ait Müşteri Hizmetleri numaralarından direk olarak müşteri temsilcilerine bağlanarak kredi kartı limit artış taleplerinizi bildirebilirsiniz.

Mobil veya İnternet Bankacılığı sistemlerine giriş yaparak burada bulunan formlar aracılığı ile limit artış talebinde bulunabilirsiniz.  Yukarıda örneğini verdiğim gibi 10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma yöntemi olarak ben internet bankacılığını kullandım ve başarılı sonuç elde ettim. İnternet Bankacılığı menüsünden  Ürünler -> Başvurular –> Kredi Kartı –> Kredi Kartı Limit Arttırma yollarını izleyebilirsiniz.

Bankalar ile iletişim kurmak için bir diğer yöntem ise Bankala SMS  ile kart limiti artış talebinde bulunma yöntemidir. Bu yöntem ile limit artış taleplerinize banka tarafından yine SMS ile yanıt verilecektir.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Kredi kartı limit artışları bankalardan bankalara değişiklik göstermektedir. Bazı Bankalar bu konuda oldukça hızlı iken bazı bankalardan ise limit arttırma talepleri uzun süreler almaktadır. Örneğin Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi İnternet üzerinden 10 Dakikada yapılmaktadır.

Bunun dışında bir banka ise ister olumlu olsun ister olumsuz sonuçlar bir kaç saat içinde değerlendirilerek geri dönüş yapılmaktadır. Burada hafta içi mesai saatleri içinde verilen yanıtların daha hızlı olduğunu söylemek gerekir

Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder