Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir? Hızlı Sonuç

PAYLAŞ:

Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir? Hızlı Sonuç almak için banka çalışanlarını hangi kurumlara şikayet edebileceğinizi bu yazımızda detayları ile

Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir? Hızlı Sonuç
Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir? 

Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir? Hızlı Sonuç almak için banka çalışanlarını hangi kurumlara şikayet edebileceğinizi bu yazımızda detayları ile birlikte öğrenebilirsiniz. Bankaların insanların sosyal, ticari, ekonomik, siyasi hayatlarındaki yeri günümüzde, geçmişe oranlar önemli bir genişleme kaydetmiştir. 

Bankalarda yapılan işlemler, bireylerin yaşam kalitesini artırabildiği gibi buralarda gerçekleştirilen hatalar ve anlaşmazlıklar, kişilerin gününü mahvedebilir. Hizmet sektörü olan bankalar, müşterilerinin işlemleri üzerinden para kazanan kurumlardır ve müşterilerinin tatmini birinci öncelikleri olmalıdır. Bankalar ve çalışanları hakkında yapılacak şikayetler gerek bankanın merkezi gerekse diğer resmi kurumlar tarafından dikkatle analiz edilip sonuca bağlanır.

Banka Çalışanlarının Şikayet Edilebileceği Yerler

BDDK Elektronik Şikayet Birimi

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından geliştirilen sistem, online olarak yapılan başvuruların değerlendirilip ilgili bankalara iletilmelerini sağlamaktadır. Online sistem üzerinden, gerçek kişilerin yapmış oldukları başvurular kabul edilirken tüzel kişilerin yapmış oldukları başvurular kabul edilmemektedir. Bu sistem üzerinden yapılan şikayetlerin geri dönüşü vatandaşlara Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından yapılmaktadır. Bu birime bir şikayetin bildirilmesi için yine diğer kurumların şart koşmuş olduğu gibi müşterisi olunan bankaya halihazırda bir şikayetin gerçekleştirilmiş ve bankadan bir yanıt alınamamış olması gerekmektedir.

Bankanın Kendi İletişim Kanalları

Bir banka şubesi ya da çalışanı ile herhangi bir sorun yaşandığında kişinin bildirilmesi gereken ilk birim bankanın şikayet birimi olmalıdır. İlgili bankanın 444 lü numarası aranarak bu kanal aracılığıyla şikayet bildiriminde bulunulabilir.

Müşterisi olunan bankanın internet sitesi üzerinden iletişim bölümü altından bildirilmek istenen kişi ve durum hakkında bilgi verilebilir, bankaya mail gönderilerek rahatsız olunan husus bildirilip gereğinin yapılması istenebilir. Unutulmamalıdır ki bankalar bu gibi bildirimleri ciddiye alan kurumlardır ve mutlaka size geri dönüşte bulunacaklardır.

Aynı zamanda hakkında şikayette bulunulmak istenen kişinin bildirilmesi için ilgili bankanın bir şubesine giderek şikayet dilekçesi oluşturulabilir. Banka şubesi ya da çalışanının şikayet edilebileceği ikinci birim ise Tüketici Hakem Heyetleridir.

Türkiye Bankalar Birliği Hakem Heyeti’ ne Şikayette Bulunmak

Şikayetlerin bildirilebileceği bir diğer birim de Türkiye Bankalar Birliği Hakem Heyeti’ dir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ na bağlı olan Türkiye Bankalar Birliği Hakem Heyeti’ ne yapılacak şikayet için, bankaların kendi birimlerine bir şikayette bulunmulı ve bir sonuca ulaşamamış olmak gerekmektedir. Bankaya yapılan şikayetten 30 gün boyunca bir netice alınamamışsa bir da haki 30 gün içerisinde bu kuruma başvuruda bulunma hakkı doğmaktadır.

Bankanın kendisinden bir çözüm önerisi gelmezse, başvuru teyit belgesi ile Türkiye Bankalar Birliği Hakem Heyeti’ ne başvurulmalıdır. Bu başvuru sırasında bankanın kendi şikayet birimine yapılan şikayetle ilgili olarak bilgi aktarılması, işlemlerin hızlanmasında etkili olabilmektedir. Başvuru için gerekli olan dokümanlara Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinden ya da bankalardan ulaşılabilinir. Şikayet bu kuruma internet, posta ya da faks yollarından biri ile iletilebilir. Aynı zamanda kişiler, şikayette bulunacakları banka çalışanlarını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Elektronik Şikayet Sistemi üzerinden de bildirebilirler.

Başvuru Sonuçları

Başvuru yolu fark etmeksizin, başvuruların tümü 30 gün içerisinde yanıtlanmaktadır. Bildirilen şikayet kayıt altına alınır ve ön değerlendirmeye tabi tutulur. Ön değerlendirme sırasında şikayet sahibi birey ile iletişime geçilmek isteyebileceğinden forma girilen, bireyin kişisel bilgilerinin hepsinin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Bilgilerin tamamının doğru olması durumunda Türkiye Bankalar Birliği Hakem Heyeti şikayet sahibi kişilere 15 gün içerisinde dönüşte bulunacaklardır.

Türkiye Bankalar Birliği Hakem Heyeti’nin şikayetle ilgili varacağı kararların bankalar açısından bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Bankalar isterlerse bu sonuçları yok sayabilirler. Bu şikayetler ve müşteri lehine sonuçlanan karar sonucunda bankayla bir çözüme varılamazsa kişiler, haklarını mahkemeler aracılığıyla aramalıdırlar.

YORUM

Çok Okunan Haberler $type=list-tab$date=0$au=0$c=5

Ad

Adım Farah,1,Ah Nerede,4,Aile,10,Aldatmak,7,Alparslan,1,Arka Sokaklar,2,Aşk ve Umut,4,Atv,1,Baba,1,Balkan Ninnisi,7,Başım Belada,3,Ben Bu Cihana Sıgmazam,7,Bir Küçük Gün Işığı,7,Bir Peri Masalı,2,Camdaki Kız,1,canım annem,7,Çöp Adam,2,Dizi,260,Dizi Kıyafetleri,26,Dokuz Oğuz,3,Duy Beni,10,Ego,3,Ekonomi,14,Emanet,2,Fedakar,8,Film,25,Fragman,14,Gecenin Ucunda,4,Gelsin Hayat Bildiği Gibi,5,Gizli Saklı,5,Gönül Dağı,5,Gül Masalı,5,Gülcemal,8,Gülümse Kaderine,8,Haber,9,Hakim,3,Hayat Bugün,3,Hibe Destekleri,1,İçimizdeki Ateş,4,İyilik,3,Kardeşlerim,11,Kasaba Doktoru,1,Kıyafetler,2,Kızılcık Şerbeti,8,Kraliçe,12,Kuruluş Osman,1,Kusursuz Kiracı,8,list,9,Magazin,5,Mahkum,4,Masterchef,1,Maviye Sürgün,1,Muzikler,27,Mükemmel Eşleşme,3,O Kız,10,Oyuncular,18,Ömer,2,Para Kazanma,7,Seksenler,1,Senden Daha Güzel,8,Senet Kredisi,1,Seni Kalbimde Sakladım,3,Seversin,3,Sevmek Zamanı,5,Survivor,1,Teşkilat,4,Tetikçinin Oğlu,8,Toprak ile Fidan,1,Tozlu Yaka,1,Trt,1,Tuzak,5,Tv,32,Veda Mektubu,4,Yalı Çapkını,21,Yalnız Kurt,17,Yargı,29,Yasak Elma,3,Yayın Akışı,1,Yazgı,4,Yüz Yıllık Mucize,7,Zengin Kız,1,
ltr
item
DiziFilmTv: Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir? Hızlı Sonuç
Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir? Hızlı Sonuç
Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir? Hızlı Sonuç almak için banka çalışanlarını hangi kurumlara şikayet edebileceğinizi bu yazımızda detayları ile
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgGLomKKZC9tW0S2ILecolnu45DKylhOysZWJTuETIMrT432JANQLLsDOErH06UTL6S0ztXTp6a9Xn8hr7_jUwpdzZ1jxK6HU7OdQSK7KVvuw_7qILbLKFoUEjwYed0gYbQLv3Q_BO7qsjF9xXqwnESudwLkw-qNpMTHatMzizwdzyWfbCXHPF1jBubRA/w640-h336/banka-calisanlari-nereye-sikayet-edilir.jpeg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgGLomKKZC9tW0S2ILecolnu45DKylhOysZWJTuETIMrT432JANQLLsDOErH06UTL6S0ztXTp6a9Xn8hr7_jUwpdzZ1jxK6HU7OdQSK7KVvuw_7qILbLKFoUEjwYed0gYbQLv3Q_BO7qsjF9xXqwnESudwLkw-qNpMTHatMzizwdzyWfbCXHPF1jBubRA/s72-w640-c-h336/banka-calisanlari-nereye-sikayet-edilir.jpeg
DiziFilmTv
https://www.dizifilmtv.net/2022/10/banka-calisanlari-nereye-sikayet-edilir-.html
https://www.dizifilmtv.net/
https://www.dizifilmtv.net/
https://www.dizifilmtv.net/2022/10/banka-calisanlari-nereye-sikayet-edilir-.html
true
5677485511292258493
UTF-8
Tüm Gönderiler Yüklendi Herhangi bir gönderi bulunamadı HEPSİNİ GÖR Devamını oku Cevap vermek Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa HABERİN DEVAMI= Gönderiler Hepsini Gör SİZİN İÇİN TAVSİYE EDİLEN ETİKET Arşiv ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen herhangi bir gönderi bulunamadı Eve dön Pazar Pazertesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Jan Feb Mar Apr Mayıs Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec Şu Anda 1 Dakika Önce $$1$$ Dakika Önce 1 Saat önce $$1$$ Saat Önce Dün $$1$$ Gün Önce $$1$$ Hafta Önce 5 haftadan daha uzun bir süre önce Takipçiler Takip Et BU PREMIUM İÇERİK KİLİTLİ Bir sosyal ağda paylaşın Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panonuza kopyalandı Kodlar / metinler kopyalanamıyor, lütfen kopyalamak için [CTRL]+[C] (veya Mac ile CMD+C) tuşlarına basın İçerik tablosu