Dizi Film Tarihinin En Beğenilen Yabancı Oyuncuları

PAYLAŞ:

Dizi Film Tarihinin En Beğenilen Yabancı Oyuncuları hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Dizi Film Tarihinin En Beğenilen Yabancı Oyuncuları
Dizi Film Tarihinin En Beğenilen Yabancı Oyuncuları 


Dizi Film Tarihinin En Beğenilen Yabancı Oyuncuları hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

1-Marlon Brando 

Marlon Brando, sinema tarihinin en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilen efsanevi bir Amerikalı aktördü. 3 Nisan 1924'te Omaha, Nebraska'da doğdu ve 1 Temmuz 2004'te Los Angeles, California'da 80 yaşında öldü.

Brando kariyerine tiyatroda başladı ve Broadway'deki ilk çıkışını 1944'te yaptı. Kısa süre sonra, zamanının daha geleneksel ve stilize oyunculuğundan ayrılan yoğun ve natüralist oyunculuk tarzıyla tanındı. Daha sonra Hollywood'a taşındı ve ilk filmini 1950 draması "The Men" ile yaptı. "A Streetcar Named Desire", "On the Waterfront", "The Godfather" ve "Apocalypse Now" gibi birçok klasik filmde rol aldı.

Brando, kariyeri boyunca bir aktör olarak yeteneğiyle ve aynı zamanda alışılmadık davranışları ve otoriteye meydan okuma isteğiyle tanınıyordu. Sık sık film endüstrisini ve işleyiş biçimini eleştiriyordu ve aktivizmi ve çeşitli siyasi davalara verdiği destekle tanınıyordu.

Brando'nun sinemaya katkıları ve oyunculuk sanatı üzerindeki etkisi bugün de hissedilmeye ve kutlanmaya devam ediyor ve tüm zamanların en etkili ve ikonik oyuncularından biri olarak anılıyor.

2-Robert De Niro 

Robert De Niro, sinemada uzun ve başarılı bir kariyere sahip Amerikalı bir aktör, yapımcı ve yönetmendir. 17 Ağustos 1943'te New York'ta doğdu ve oyunculuk kariyerine 1960'larda başladı.

De Niro, kuşağının en büyük oyuncularından biri olarak kabul ediliyor ve yıllar içinde gösterdiği performanslarla iki Akademi Ödülü, bir Altın Küre ve bir Screen Actors Guild Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

De Niro'nun en ünlü filmlerinden bazıları arasında "The Godfather Part II", "Taxi Driver", "Raging Bull", "Goodfellas", "Cape Fear", "Meet the Parents" ve "The Irishman" sayılabilir. Yapımcı ve yönetmen olarak da çalıştı ve "A Bronx Tale", "The Good Shepherd" ve "The Irishman" gibi birçok önemli filmin yapımında yer aldı.

De Niro, kariyeri boyunca yoğun ve incelikli performansları, bir aktör olarak çok yönlülüğü ve mesleğine olan bağlılığıyla tanındı. Kuşağının en etkili oyuncularından biri olarak kabul ediliyor ve filme katkıları geniş çapta kutlandı ve kabul edildi.

3-Meryl Streep

Meryl Streep, neslinin en büyük aktrislerinden biri olarak kabul edilen Amerikalı bir aktris. 22 Haziran 1949'da Summit, New Jersey'de doğdu.

Streep, oyunculuk kariyerine 1970'lerde başladı ve çok yönlü ve incelikli performanslarıyla kısa sürede tanınırlık kazandı. 80'den fazla filmde rol aldı ve yelpazesi ve çok çeşitli karakterleri canlandırma becerisiyle tanınıyor.

Streep, oyunculuğuyla üç Akademi Ödülü, sekiz Altın Küre Ödülü ve iki Screen Actors Guild Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Tarihte herhangi bir aktör veya aktristen daha fazla Akademi Ödülü'ne aday gösterildi ve "Sophie's Choice", "Kramer Kramer'e Karşı", "Afrika Dışında", "The King" gibi filmlerdeki performanslarıyla büyük beğeni topladı. Şeytan Marka Giyer", "Şüphe" ve "Demir Leydi".

Streep, film çalışmalarının yanı sıra çok sayıda sahne yapımında yer aldı ve çeşitli insani ve siyasi davalarda yer aldı. Kuşağının en yetenekli ve saygı duyulan aktrislerinden biri olarak kabul ediliyor ve sinemaya ve tiyatroya yaptığı katkılar geniş çapta kutlandı ve kabul edildi.

4-Daniel Day-Lewis 

Daniel Day-Lewis, oyunculuğa yoğun ve sürükleyici yaklaşımıyla tanınan emekli bir İngiliz aktördür. 29 Nisan 1957'de Londra, İngiltere'de oyuncu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Day-Lewis oyunculuk kariyerine 1970'lerde başladı ve 1980'lerde "Benim Güzel Çamaşırhanem", "Var Olmanın Dayanılmaz Hafifliği" ve "Manzaralı Bir Oda" gibi filmlerdeki performanslarıyla tanınırlık kazandı. O zamandan beri çok sayıda filmde rol aldı ve oynadığı karaktere tamamen kapıldığı yöntem oyunculuk yaklaşımıyla tanınıyor.

Day-Lewis, En İyi Erkek Oyuncu dalında üç Akademi Ödülü de dahil olmak üzere oyunculuğuyla çok sayıda ödül kazandı ve onu tarihte üç kez ödülü kazanan tek erkek oyuncu yaptı. "There Will Be Blood", "Gangs of New York", "Lincoln" ve "The Last of the Mohicans" gibi filmlerdeki performanslarıyla övgü topladı.

Day-Lewis, oyunculuk çalışmalarının yanı sıra kunduracı olarak da çalıştı ve detaylara gösterdiği özen ve zanaatına olan bağlılığıyla tanınıyor. Son filmi "Phantom Thread"i tamamladıktan sonra 2017 yılında oyunculuktan emekli olduğunu açıkladı.

5-Jack Nicholson

Jack Nicholson, neslinin en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilen Amerikalı bir aktör, film yapımcısı ve yapımcıdır. 22 Nisan 1937'de New Jersey, Neptune City'de doğdu.

Nicholson 60'tan fazla filmde rol aldı ve performanslarıyla üç Akademi Ödülü, altı Altın Küre Ödülü ve bir Screen Actors Guild Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Yoğun ve dinamik performansları ve karmaşık ve çoğu zaman sorunlu karakterleri ekranda canlandırma becerisiyle tanınır.

Nicholson'ın en ünlü filmlerinden bazıları arasında "Guguk Kuşu", "Çin Mahallesi", "The Shining", "Terms of Endearment", "Batman" ve "As Good as It Gets" sayılabilir. Ayrıca yönetmen, yapımcı ve senarist olarak çalıştı ve film endüstrisine katkıları geniş çapta kabul gördü ve kutlandı.

Nicholson, kariyeri boyunca asi ruhu ve hem ekranda hem de ekran dışında otoriteye meydan okumaya istekli olmasıyla tanındı. Tüm zamanların en etkili ve ikonik oyuncularından biri olarak kabul ediliyor ve filme katkıları bugün hissedilmeye ve kutlanmaya devam ediyor

YORUM

Çok Okunan Haberler $type=list-tab$date=0$au=0$c=5

Ad

Adım Farah,1,Ah Nerede,4,Aile,10,Aldatmak,7,Alparslan,1,Arka Sokaklar,2,Aşk ve Umut,4,Atv,1,Baba,1,Balkan Ninnisi,7,Başım Belada,3,Ben Bu Cihana Sıgmazam,7,Bir Küçük Gün Işığı,7,Bir Peri Masalı,2,Camdaki Kız,1,canım annem,7,Çöp Adam,2,Dizi,260,Dizi Kıyafetleri,26,Dokuz Oğuz,3,Duy Beni,10,Ego,3,Ekonomi,14,Emanet,2,Fedakar,8,Film,25,Fragman,14,Gecenin Ucunda,4,Gelsin Hayat Bildiği Gibi,5,Gizli Saklı,5,Gönül Dağı,5,Gül Masalı,5,Gülcemal,8,Gülümse Kaderine,8,Haber,9,Hakim,3,Hayat Bugün,3,Hibe Destekleri,1,İçimizdeki Ateş,4,İyilik,3,Kardeşlerim,11,Kasaba Doktoru,1,Kıyafetler,2,Kızılcık Şerbeti,8,Kraliçe,12,Kuruluş Osman,1,Kusursuz Kiracı,8,list,9,Magazin,5,Mahkum,4,Masterchef,1,Maviye Sürgün,1,Muzikler,27,Mükemmel Eşleşme,3,O Kız,10,Oyuncular,18,Ömer,2,Para Kazanma,7,Seksenler,1,Senden Daha Güzel,8,Senet Kredisi,1,Seni Kalbimde Sakladım,3,Seversin,3,Sevmek Zamanı,5,Survivor,1,Teşkilat,4,Tetikçinin Oğlu,8,Toprak ile Fidan,1,Tozlu Yaka,1,Trt,1,Tuzak,5,Tv,32,Veda Mektubu,4,Yalı Çapkını,21,Yalnız Kurt,17,Yargı,29,Yasak Elma,3,Yayın Akışı,1,Yazgı,4,Yüz Yıllık Mucize,7,Zengin Kız,1,
ltr
item
DiziFilmTv: Dizi Film Tarihinin En Beğenilen Yabancı Oyuncuları
Dizi Film Tarihinin En Beğenilen Yabancı Oyuncuları
Dizi Film Tarihinin En Beğenilen Yabancı Oyuncuları hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhiBLDdDBBVX87nGaYOomreEdgbLJOlTaFxkI0bL-JKAcDrr3RFrztzGktoccTNV_lhQz-OGCg2u5S1Rc0S50LjK9-asWp3zhaC1TPAa_kZy9sqpnrV6X1zFgIJrJmyRaiSwrPKThWq5GAwh0pQXOxYOGhItzkpmNEjvDrW4UsGeE3wvHfJJYQIP01O2g/w640-h400/dizi-film-tarihinin-en-begenilen-yabanci-oyunculari.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhiBLDdDBBVX87nGaYOomreEdgbLJOlTaFxkI0bL-JKAcDrr3RFrztzGktoccTNV_lhQz-OGCg2u5S1Rc0S50LjK9-asWp3zhaC1TPAa_kZy9sqpnrV6X1zFgIJrJmyRaiSwrPKThWq5GAwh0pQXOxYOGhItzkpmNEjvDrW4UsGeE3wvHfJJYQIP01O2g/s72-w640-c-h400/dizi-film-tarihinin-en-begenilen-yabanci-oyunculari.jpg
DiziFilmTv
https://www.dizifilmtv.net/2023/03/dizi-film-tarihinin-en-begenilen-yabanci-oyunculari.html
https://www.dizifilmtv.net/
https://www.dizifilmtv.net/
https://www.dizifilmtv.net/2023/03/dizi-film-tarihinin-en-begenilen-yabanci-oyunculari.html
true
5677485511292258493
UTF-8
Tüm Gönderiler Yüklendi Herhangi bir gönderi bulunamadı HEPSİNİ GÖR Devamını oku Cevap vermek Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa HABERİN DEVAMI= Gönderiler Hepsini Gör SİZİN İÇİN TAVSİYE EDİLEN ETİKET Arşiv ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen herhangi bir gönderi bulunamadı Eve dön Pazar Pazertesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Jan Feb Mar Apr Mayıs Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec Şu Anda 1 Dakika Önce $$1$$ Dakika Önce 1 Saat önce $$1$$ Saat Önce Dün $$1$$ Gün Önce $$1$$ Hafta Önce 5 haftadan daha uzun bir süre önce Takipçiler Takip Et BU PREMIUM İÇERİK KİLİTLİ Bir sosyal ağda paylaşın Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panonuza kopyalandı Kodlar / metinler kopyalanamıyor, lütfen kopyalamak için [CTRL]+[C] (veya Mac ile CMD+C) tuşlarına basın İçerik tablosu