-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Peşinatsız Taksitle Araba Satan Galeriler

Peşinatsız Taksitle Araba Satan Galeriler
Peşinatsız Taksitle Araba Satan Galeriler 


Peşinatsız Senetle Taksitle Araba Satan Galerilerin hangileri olduğu araç almak isteyenlerin her zaman merak ettiği konular arasında yerini almıştır. Araç almak isterken bankaların faizleri ile uğraşmak istemeyen yada faiz ile araç almak istemeyenler senetle taksite araba alma yolunu tercih ederler. Peşin olarak araba almada nakit sıkıntısı yaşayanlarda zaman zaman senetle araç almak için galericilerin yolunu tutarlar. Peşinatsız senetle taksitle araba satan galerilerin adresleri ve araç satın alma koşulları hakkında bilgiler vereceğiz.

Peşinatsız Taksitle Araba Satan Galeriler 

Taksitle araba satan iş yerleri genelde galerilerdir. Hemen her ilde bulunan oto galericiler çarşılarında faaliyet gösteren galerilerden bazıları senetle taksitli araba satışı yaparlar. Bu galeriler bazen bir miktar peşin ile araba satarlarken zaman zaman da taksitle senet karşılığı araç satarlar.

Kapının önünde bulunsun da ayağımızı yerden kessin diyen herkes ev almadan önce iyisi veya kötüsü ie bir araç almak ister. Hal böyle olunca da ülkemizdeki araba sayısı oldukça fazladır. Araç sayısının fazla olduğu ülkelerde araç satışları yüksek oranda seyretmektedir. Araç almak isteyenler ekonomik durumları doğrultusunda peşin veya banka kredisi ile araç alırlarken zaman zamanda senet ile taksitle araç alma yolunu tercih ederler. Müşterilerine imkanlar sunmak isteyen oto galerileri de senet karşılığı ikinci el araçları müşterilerine satmaktadır. Galeriler kendilerine ait olan internet sitelerinde veya kurumsal olarak faaliyet gösteren araba satışı sitelerinde araçları ne şekilde satacaklarını belirtirler.

Senetle Taksitli Araba Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Senet karşılığı taksitle araç alımı yaparken aracı alacağınız iş yeri ve galerinin güvenli tanınmış ve bu alanda uzmanlaşmış olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Senet ile taksitli araba alırken piyasa koşullarını iyi araştırmak gerekmektedir. Peşin fiyatına kimse senetle taksitli araba vermez. Galeriler taksitle araç satışı yaparken aracın normal piyasa fiyatının üzerinde bir kar marjı ile araç satışı yapmaktadırlar. Buda  almak istediğiniz araca çok daha fazla paralar ödemeniz gerektiren bir durum olarak karşınıza çıkmaktadır.

Senet karşılığı araç satın alırken fiyat dışında alacağınız aracında eksper raporlarını ve diğer kontrolleri yaptırınız. Benim peşinatım yok bu aracı almaya mecburum diyerek hem fazla para verip hemde çürük çarık veya ederinin çok altında eden bir aracı satın almaktansa bir süre taksi kullanmak daha mantıklıdır. Taksitle araç satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ödeme gücünüz olmalıdır. İlk defa araba alacakların bütçelerine araba ile ilgili gider kalemlerini eklemeleri gerekmektedir. Aylık yakıt, bakım , sigorta, vergi, trafik cezaları gibi bir çok gider kalemi bütçenize ekleneceğinden senet ödemelerinizi bu doğrultuda yapmalısınız

Senetle Taksitli Araba Almak İçin Neler Gerekiyor ?

Senetle araba satın almak göründüğü kadar kolay değildir aslında. Zira senet ile taksitli araba almak isteyenlerin bir kısmı ya faiz illetine bulaşmak istemeyenlerin yada bankalardan kredi kullanmada sıkıntı yaşayanların tercih edeceği yöntemler arasındadır. Ancak bankalar tarafından kredi verilmeyen birisine hiç tanımadık bir galeri senet ile araba satışı yapması için bazı şartlar gerekmektedir. Galeriler senet ile size araba satışı yaparken kendilerini de garanti altına almak isteyebilirler. Sizden isteyecekleri belgeler arasında Gelir durumunuzu gösteren belge , ikamet belgesi, Kimlik fotokopisi gibi belgelerin yanında sağlam kişilerin referansı ve kefilliğini de isteyebilirler.

Peşinatsız Senetle Taksitle Araba Satan Galeriler Hangileri

Peşinatsız olarak araç almak isteyenlerin en çok tercih ettiği arama yöntemleri arasında internet siteleri yer almaktadır Bu internet sitelerinde taksitle araba, senetle araba, peşinatsız taksitli araba gibi aramalar yaparak hangi ilde araba aranıyorsa filtreleme işlemi yapılarak sonuçlar ulaşılabilir. İnternet üzerinden araç alamı ve satımının yapıldı Sahibinden.com, Arabam.com gibi sitelerden araba bulunabilir.

İnternet siteleri üzerinden araç almak istemeyenlerin tercihi ise Oto Galericiler olmaktadır. Oto galericileri bizzat gidip gezerek senetle araba satışı yapılıp yapılmadığını öğrenebileceğimiz gibi bu galerilere ait internet siteleri veya sosyal medya hesaplarında da gerekli bilgileri öğrenebiliriz. Örneğin İstanbul ilinde senetle araba almak istiyorsanız bu ilde ilçelerde bulunan oto galerilerine giderek araştırma yapabilirsiniz. Peşinatsız Senetle Araba Alınabilecek İller arasında büyük şehirlerimiz ve küçük şehirlerimiz bulunmaktadır.

Peşinatsız Taksitle Araba Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız olarak taksitle araba almak için galericiler ile aranızda güven ilişkisi olmalıdır. Galerilerden taksitle peşinatsız olarak senet ile araba almada zorluk yaşıyorsanız eğer bankalara da müracaat edebilirsiniz. Bazı bankalar alacağınız arabalar için sizden peşinat istemezler ve alacağınız taşıt kredilerinin tamamını verebilirler. İng bankasının bu konuda müşterilerine sunduğu cazip kredi seçeneklerine göz atmak için  https://www.ing.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder