-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Takı ve Bileklik satanlar kaç para kazanıyor?

Takı ve Bileklik satanlar kaç para kazanıyor?
Takı ve Bileklik satanlar kaç para kazanıyor? 

Takı, Bileklik, İncik, Boncuk Satarak Para Kazanmak ve ek gelir elde etmek isteyenler için hazırlanan rehbere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Takı Bileklik İncik Boncuk Satarak Para Kazanma

2022 yılına girdiğimiz şu günlerde artık tek maaş ile geçinmek neredeyse imkansız hale geldi. Bir çok ev hanımı hatta erkek ek iş olarak yada sadece Takı ve Bileklik satarak Para Kazanıyor. Özellikle Anadolu'da şirin il ve ilçelerde kurulan halk pazarlarında takı, bileklik, kolye ve buna benzer aksesuarları satarak para kazanan bir çok insan görebilirsiniz. Bunun yanı sıra sahil bölgelerinde Belediyeler tarafından oluşturulan takıcılar çarşısında da bu işi yapan bir çok kişi görebilirsiniz. 

Takı ve Bileklik satanlar kaç para kazanıyor? 

Takıcılık işi evde üretilerek yapıldığı gibi İstanbul ve İzmir gibi illerden getirilen takılar da belli bir kar oranları ile satılmaktadır. İkinci yöntemde oldukça fazla çeşit bulunduğu için artık bu işi evde yapanların sayısı oldukça azaldı. Uzak doğu ülkelerinden getirilen ucuz takılar genellikle takıcılar çarşısında veya pazar tezgahlarında satılmaktadır. Takı işine girmek için piyasayı iyi analiz etmek gerekmektedir. Bu işi yapmaya karar verdiyseniz eğer ilk sene düşük sermaye ile işe başlamalı ve birinci sezonda işin inceliklerini öğrenmeye gayret etmek gerekmektedir.

Takıcı Dükkanı Açmak İçin Kaç Para Gerekir?

Takıcı dükkanı açmak istiyorsanız öncelikle yapacağınız iş bu iş yerini hangi bölgede veya semtte açacağınıza karar vermek olmalıdır. Bu doğrultuda tacı dükkanı için gerekli araştırmaları yapmalısınız. İnsan sirkülasyonunun fazla olduğu bölgelerde dükkan açmak avantajlı olacaktır. Dükkan açmak istediğiniz bölgede dükkan kiralamadan önce bir kaç hafta gözlem yapmalısınız. 

Bu bölgeden günün hangi saatlerinde ne kadar insan geçiyor, hafta sonları ve hafta içi kalabalık durumu gibi fizibilite çalışmaları yaptıktan sonra uygun bir dükkan kiralayarak işe başlayabilirsiniz. Takıcı dükkanı açmak için öyle çok büyük bir iş yerine gerek yoktur. Ancak küçük bir iş yeri de ürün çeşitliliği ve sunumu için yeterli olmayacaktır.

Takı Satarak Para Kazanma 

İş Yerinin duvarlarına mimar veya bu işte uzmanlaşmış kişiler tarafından takı, kolye, yüzük, bileklik gibi aksesuarlar için bölümler oluşturmak amacı ile stantlar kur-durmalısınız. İş yerinde ödemelerin alınabileceği bir kasa alanı ve dükkanın dışına da reklam ve panolar dan sonra ürünlerinizi de toptancılardan alarak satış işlemine başlayabilirsiniz. 

Ürün seçiminde modayı yakından takip etmek en önemli kriter olmalıdır. Zira ekranlarda çok izlenen dizilerde dizi oyuncularının taktıkları aksesuarlar her zaman ilgi çekmiştir ve çekmeye devam edecektir. Müşteriler Size Çukur Dizisi Efsun kolyesi veya yüzüğü var mı diye sorduklarında bu ürünler dükkanınızda bulunmalıdır.

Takıcı Dükkanı İçin Kaç Para gerekir sorusunun yanıtı sizin ufkunuz ile orantılı bir durumdur. Zira açacağınız dükkanın kira masrafları bulunduğu bölge toptancılardan alacağınız ürünler ve ürün çeşitliliği konuları ile doğrudan alakalıdır. Ortalama Dükkan Kirası haricinde bu işe 100 Bin lira ile çok rahat bir şekilde başlanabilir. Bunun 10 Bin Lirası ile dükkan içi stantlar ve döşemeler için kullanılsa 10 Bin Lirada iş yeri ruhsatları tabela vb. için ayrılsa geriye kalan 80 Bin Lira ile de ürün alınarak küçük çapta iş yeri açılmış olur.

Takı dükkanı açmak için gerekli belgeler

Takı dükkanı açmak tıpkı bir bakkal dükkanı açmak kadar kolay bir olaydır. Belediye ve vergi dairesine gerekli müracaatlar yapıldıktan sonra iş yeri açma ve çalışma ruhsatı alarak faaliyete başlayabilirsiniz, Bu işlemler için sizden standart evraklar olan tc kimlik, vesikalık, ikametgah, bina krokisi, elektrik ve su sayaç bilgileri, depreme ve yangına dayanıklılık raporları gibi evraklar istenecektir. Bu işlemlere ek olarak Ticaret Sicil ve bulunduğunuz bölgedeki esnaf odalarına kayıtlarınızı da yaptırmanız gerekmektedir.

Bunun yanı sıra bu iş yerinde işçi çalıştırmak isterseniz eğer bu işçi ile ilgili SGK Bildirimleri gibi işlemleri de yapmanız gerektiğini unutmayınız. Takıcılar genellikle küçük esnaf gruplarından olduklarından basit usul ile vergilendirilmektedir. Bunun için uygun bir muhasebeciden yardım alabilirsiniz.

Pazar Yerlerinde Takı Satanlar Kaç Para Kazanıyor?

Pazar yerlerinde takı ve aksesuar satanların gelirleri oldukça iyidir. Ancak hemen hatırlatalım pazar yerlerinde takı satanlar oldukça fazla yorul maktadır. Örneğin Eskişehir ilinde haftanın hemen her günü pazar kurulmaktadır. Bir günü kendimize izin vererek diğer 6 gün pazara tezgah kurduğumuzu düşünür isek Bu 6 gün boyunca sabahın ezanı ile kalkıp akşam hava kararana kadar çalışmak demektir. Bir diğer zorluğu ise her gün oldukça zahmetli olan takıları sergilemek amacı ile tezgaha dizmek ve geri toplamaktır. Küçük aksesuarlar olduğu için tezgaha bu ürünleri dizmek ve geri toplamak hem zaman alan hemde yorucu bir işlemdir. Pazarlarda satılan takılar genellikle toptancılardan alınarak üzerlerine kar konulmak sureti ile müşterilere satılmaktadır.

Takı Sat Para Kazan 

Pazarda Takı Satanlar Kaç Para Kazanır merak ediyorsanız hemen bir örnek ile açıklayalım. Örneğin 1 TL den alınan bir bileklik yeri geldiğinde 5 TL ye satılırken 20 TL ye alınan bir başka aksesuar 25 TL ye satılmaktadır. Yani takı işinde kar oranları Yüzde 50 ile yüzde 500 oranında değişmektedir. Zahmetli bir iş olsa da kar oranları oldukça yüksektir. 

Pazar yerlerinde takı satmak için doblo tarzı bir araç ve portatif kurulabilen bir tezgah işinizi görecektir. Ayrıca Pazar Yeri kirası olarak belediyeye düşük bir oranda kira da ödeyeceksiniz. Bunun dışında işçi çalıştırıyor iseniz bunun maaşı ve özlük hakları da gider olarak size yansıyacaktır.

Sahil Bölgelerinde Takı Satanlar Kaç Para Kazıyor?

Takı işi yapanların en çok rastlanıldığı yerler yazlıkçıların ve turizmin yoğun olarak yaşandığı bölgelerdir. Bu yörelerde genellikle sezonlarda kurulan takıcılar çarşıları ve pazarlarında gece saat:24:00 kadar takı satmak mümkündür. Gündüzleri pek müşteri olmayan bu yerlerde geceleri ise adeta alışveriş çılgınlığı yaşanmaktadır.

Takı ve Bileklik Satanlar Kaç Para Kazanıyor?  konusunda hazırlanan yazımızın burada sonuna geldik. Sitemizde bir çok iş kolu ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz. 

Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder