-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Uykusuz Bırakacak 20 Korku Filmi Önerisi

Uykusuz Bırakacak 20 Korku Filmi Önerisi
Uykusuz Bırakacak 20 Korku Filmi Önerisi 


Korku filmlerinin geceleri bizi ayakta tutma gücü vardır ve jenerik bittikten çok sonra bile yatakta dönüp durmamıza neden olur. Sıçrama korkuları, rahatsız edici atmosfer veya rahatsız edici görüntüler olsun, bazı korku filmleri biz onları izledikten çok sonra bile aklımızda kalabilir. İşte sizi kesinlikle uykusuz bırakacak 50 korku filmi.

Uykusuz Bırakacak 20 Korku Filmi Önerisi 


The Exorcist (1973) - Ele geçirilmiş genç bir kız hakkındaki bu klasik korku filmi, her korku hayranı için mutlaka izlenmesi gereken bir film.

The Shining (1980) - Stephen King'in romanından Stanley Kubrick'in uyarlaması, deliliğe doğru yavaş yavaş yanan bir iniştir.

Cadılar Bayramı (1978) - John Carpenter'ın ikonik slasher filmi türün kurulmasına yardımcı oldu ve bugün hala ürkütücü.

Psycho (1960) - Alfred Hitchcock'un uğursuz bir sırrı olan bir motel sahibi hakkındaki gerilim filmi gerçek bir klasiktir.

Rosemary's Baby (1968) - Roman Polanski'nin, kocasının ve komşularının bir tarikatın parçası olduğundan şüphelenen bir kadın hakkındaki yavaş yavaş ilerleyen korku filmi, tüyler ürpertici bir paranoya hikayesidir.

The Babadook (2014) – Tüyler ürpertici bir çocuk kitabının musallat olduğu bir anne ve oğul hakkındaki bu Avustralya korku filmi modern bir klasiktir.

It Follows (2014) - Kurbanlarını başka birine devredene kadar takip eden doğaüstü bir varlık hakkında korkunç derecede orijinal bir korku filmi.

Kalıtsal (2018) - Soylarıyla bağlantılı gibi görünen trajik olayların başına bela olan bir aile hakkında yavaş yavaş yanan bir korku filmi.

The Witch (2015) - 17. yüzyılda New England'da büyücülükle uğraşıyor olabilecek bir aile hakkında unutulmaz bir dönem parçası.

A Nightmare on Elm Street (1984) - Wes Craven'in, rüyalarına musallat olan doğaüstü bir katil tarafından terörize edilen bir grup genci konu alan ikonik slasher filmi.

Kuzuların Sessizliği (1991) - Bir seri katilin diğerini yakalamak için yardımını arayan bir FBI ajanı hakkındaki bu psikolojik gerilim filmi bir klasiktir.

The Thing (1982) - John Carpenter'ın Antarktika'da şekil değiştiren bir uzaylı tarafından takip edilen bir grup bilim insanını konu alan bilim kurgu korku filmi, korkunç bir güven ve paranoya oyunudur.

Get Out (2017) - Jordan Peele'in beyaz kız arkadaşının ailesini yalnızca uğursuz bir komplo keşfetmek için ziyaret eden siyah bir adam hakkındaki ilk korku filmi.

Suspiria (1977) - Dario Argento'nun cadılar tarafından yönetiliyor olabilecek bir bale okulunu konu alan gerçeküstü korku filmi görsel bir şölen.

The Texas Chain Saw Massacre (1974) - Tobe Hooper'ın bir yamyam ailesinin bir grup genci terörize etmesiyle ilgili düşük bütçeli korku filmi bugün hala şok edici.

Alien (1979) - Ridley Scott'ın ölümcül bir uzaylıyla karşılaşan bir grup uzay yolcusunu konu alan bilim kurgu korku filmi bir klasiktir.

Jaws (1975) - Steven Spielberg'in bir sahil kasabasında terör estiren insan yiyen bir köpekbalığı hakkındaki ikonik korku filmi, gerilimde bir ustalık sınıfıdır.

Blair Cadısı Projesi (1999) - Yerel bir efsaneyi araştırırken ormanda kaybolan bir grup belgesel film yapımcısı hakkında korkunç bir gerçekçilik alıştırması olan bu buluntu film korku filmi.

Scream (1996) - Wes Craven'in korku filmlerinin hayranı olan gençleri hedef alan bir katil hakkındaki kendini bilen slasher filmi, tür üzerine bir meta-yorumdur.

Yüzük (2002) - Gore Verbinski'nin izleyen herkesi öldüren lanetli bir video kaset hakkındaki korku filmi tüyler ürpertici bir uyarıcı hikaye.
Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder