-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Futbol ve Basketbol Konulu Dizi ve Filmler

Futbol ve Basketbol Konulu Dizi ve Filmler
Futbol ve Basketbol Konulu Dizi ve Filmler 

Dizi ve film hayranları sevdiği alanlarda film ve dizi araştırması yaparlar. Sporu sevenler ve spor müsabakalarını izlemeyi seven spor tutkunları bu alanda çekilmiş dizi ve filmleri izlemeyi severler. Bu yazımızda sizlere Futbol ve Basketbol konulu dizi ve filmler hakkında bilgiler vereceğiz.

Futbol ve Basketbol Konulu Dizi ve Filmler 

Futbol Konulu Dizi ve Filmler 

Futbol, ​​dünya çapında milyonlarca hayranıyla dünyanın en popüler sporudur. O halde futbolun güzelliğini, dramasını ve tutkusunu sergileyen çok sayıda TV şovu, filmi ve belgeseli olması şaşırtıcı değil. 

The English Game (Dizi, Netflix) 

Bu altı bölümlük drama dizisi, 1800'lerin sonlarında İngiltere'de futbolun kökenlerini araştırıyor. İlk Football Association Cup'ta mücadele eden iki rakip futbol kulübü ve oyuncularını konu alıyor. Spor tarihine ilgi duyan herkesin mutlaka izlemesi gereken bir dizi.

All or Nothing: Manchester City (Series, Amazon Prime Video)

Bu kamera arkası belgesel dizisi, İngiltere Premier Ligi futbol kulübü Manchester City'yi 2017-18 sezonu boyunca, sezon öncesi antrenmanından rekor kıran şampiyonluğuna kadar takip ediyor. kazanan kampanya Dizi, üst düzey bir futbol kulübünün iç işleyişine samimi bir bakış sunuyor.

The Damned United (Film, Amazon Prime Video) 

Bu film, modası geçmeyen İngiliz kulübü Derby County'yi 1972'de lig şampiyonluğuna taşıyan futbol menajeri Brian Clough'un gerçek hikayesine dayanıyor. Derby'nin en büyük rakiplerinden biri olan Leeds United'ın menajeri olarak görev süresi.

Sunderland 'Til I Die (Belgesel, Netflix) 

Bu belgesel dizisi, İngiltere'nin ikinci kademe futbol liginde yer alan bir kulüp olan Sunderland AFC'nin küme düşme durumundan üçüncü sıraya yükselmeye çalışırken başına gelenleri konu alıyor. Dizi, zor durumdaki bir futbol kulübünü desteklemenin duygusal iniş çıkışlarına büyüleyici bir bakış açısı sağlıyor.

Diego Maradona (Documentary, HBO Max) 

Bu uzun metrajlı belgesel Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Maradona'nın hayatını ve kariyerini araştırıyor. Film, spor tarihinin en büyük oyuncularından birinin portresini çizmek için arşiv görüntülerini ve Maradona'nın yanı sıra arkadaşları, ailesi ve meslektaşları ile yapılan röportajları kullanıyor.

Basketbol Konulu Dizi ve Filmler

Basketbol Konulu Dizi ve Filmler
Basketbol Konulu Dizi ve Filmler

Basketbol, ​​milyonlarca taraftarın maç izlemek ve favori takımlarını takip etmek için izlediği dünyanın en popüler sporlarından biridir. 

The Last Dance (Belgesel, Netflix) 

Eleştirmenlerce beğenilen bu 10 bölümlük belgesel dizisi, basketbol efsanesi Michael Jordan'ın kariyerinin yanı sıra 1990'larda Chicago Bulls'un yükselişini araştırıyor. Daha önce hiç görülmemiş görüntüler ve Bulls hanedanının önemli figürleriyle yapılan röportajların yer aldığı The Last Dance, her basketbol fanatiğinin mutlaka izlemesi gereken bir kitap.

Love & Basketball (Film, HBO Max)

Bu romantik drama, iki genç basketbolcu Monica ve Quincy'nin hayallerinin peşinden giderken karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelirken aynı zamanda birbirlerine aşık olmalarının hikayesini anlatıyor. Film, basketbol hayranları arasında bir kült klasik haline geldi ve türün sevilen bir girişi olmaya devam ediyor.

High Flying Bird (Film, Netflix) 

Bu spor draması, NBA'deki bir lokavttan kaçmaya ve müvekkillerini sahaya geri döndürmenin bir yolunu bulmaya çalışan bir spor menajerini konu alıyor. Film, basketbolun iş dünyasına benzersiz bir bakış sunuyor ve aralarında Andre Holland ve Zazie Beetz'in de bulunduğu oyuncu kadrosundan göze çarpan performanslar içeriyor.

The Basketball Diaries (Film, Amazon Prime Video) 

Bu 1995 yapımı film, Jim Carroll'un aynı adlı anısına dayanıyor ve genç bir basketbolcunun uyuşturucu bağımlısı olup sonunda düşüşe geçmesini anlatıyor. Filmde başrolde Leonardo DiCaprio'nun olağanüstü bir performansı var.

Hoop Dreams (Belgesel, HBO Max)

Bu dönüm noktası niteliğindeki belgesel, Chicago'dan NBA'e gitmeye çalışan iki genç basketbolcunun hayatını anlatıyor. Film, genç sporcuların karşılaştıkları zorluklara ve basketbolun yaşamları üzerindeki etkisine dokunaklı bir bakış sunuyor.

Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder