-->
yrDJooVjUUVjPPmgydgdYJNMEAXQXw13gYAIRnOQ
Bookmark

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En Romantik Filmler

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En Romantik Filmler her zaman merak konusu olmuştur. Sevgilinizle baş başa duygusal ve anlamlı bir film izlemek ister yaşlı olsun ister genç herkesin zaman zaman istediği bir durumdur. 

Peki sevgilinizle baş başa kaldığınızda hangi filmleri izlemek iyi bir fikir olacak. Genellikle yeni tanışan sevgililer tercihlerini romantik aşk filminde yana kullanmaktadırlar. Birbirini yeni tanımaya başlayan sevgililer için baş başa kaldıklarında izleyebilecekleri filmlerden bazılarını sizlerin beğenisi için derledik. 

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En Romantik Filmler
Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En Romantik Filmler 


Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En Romantik Yabancı Filmler 

The Notebook (2004)

Nicholas Sparks'ın ölümsüz hikayesi Noah ve Allie, romantik bir film gecesi için klasik bir seçimdir. İçinizi ısıtan hikayesi ve Ryan Gosling ile Rachel McAdams arasındaki inanılmaz kimyayla "The Notebook"un sizi ve sevgilinizi bayıltacağı garanti.

Before Sunrise (1995)

Richard Linklater'ın yönettiği bu büyüleyici filmde Jesse ve Celine ile Viyana sokaklarında bir gezintiye çıkın. "Before Sunrise" aşkın, bağın ve kısacık anların güzelliğini yakalayan, diyalog odaklı bir başyapıt.

La La Land (2016)

Siz ve sevgiliniz müzik ve dans tutkusunu paylaşıyorsanız "La La Land" mükemmel bir seçimdir. Başrollerini Emma Stone ve Ryan Gosling'in paylaştığı bu modern müzikal, Hollywood fonunda büyüleyici bir aşk hikayesini anlatan görsel ve işitsel bir keyif.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Başrollerinde Jim Carrey ve Kate Winslet'in yer aldığı bu akıllara durgunluk veren filmle aşkın karmaşıklıklarına dalın. "Lekesiz Zihnin Ebedi Güneş Işığı" ilişkilerin inceliklerini, anıları ve aşkın kalıcı gücünü araştırıyor.

Pride and Prejudice (2005)

Jane Austen'in zamansız klasiği, başrollerinde Keira Knightley ve Matthew Macfadyen'in yer aldığı bu uyarlamada hayat buluyor. "Gurur ve Önyargı" toplumsal beklentileri aşan, zeka, çekicilik ve unutulmaz romantizmle dolu bir aşk hikayesidir.

Amélie (2001)

Bu Fransız romantik komedisinde kendinizi Amélie Poulain'in tuhaf dünyasına taşıyın. Benzersiz hikayesi ve etkileyici karakterleriyle "Amélie", günlük yaşamın büyüsünü kutlayan romantik bir film gecesi için keyifli bir seçim.

500 Days of Summer (2009)

Bu doğrusal olmayan romantik komedi-drama, aşk ve kalp kırıklığı üzerine yeni bir bakış açısı sunuyor. Başrollerini Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel'in paylaştığı "500 Days of Summer", ilişkilerin iniş çıkışlarını dürüstlük ve mizahla araştırıyor.

The Princess Bride (1987)

Romantizm, mizah ve gösterişli aksiyonla dolu bir peri masalı macerası olan "Prenses Gelin", her yaştan sevgiliye hitap eden, zamansız bir klasik. Bu sevilen filmin büyüsünü özel biriyle paylaşın.

A Star is Born (2018)

Bradley Cooper ve Lady Gaga, şöhretin ve aşkın iniş ve çıkışlarını araştıran bu güçlü müzikal dramada parlıyor. "Bir Yıldız Doğuyor" sizi ve sevgilinizi etkileyip büyüleyecek dokunaklı ve duygu yüklü bir film.

Casablanca (1942)

İkinci Dünya Savaşı'nın arka planında geçen bu ikonik romantik dramayla zamanda geriye yolculuk yapın. Başrollerini Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman'ın paylaştığı "Kazablanka", kalıcı sevginin ve fedakarlığın sembolü olmaya devam eden bir sinema şaheseridir.

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En Romantik Türk Filmleri 

Aşk Tesadüfleri Sever (2011)

Genç bir çiftin tesadüfi karşılaşmalarıyla başlayan ve zaman içinde gelişen bir aşk hikayesini anlatan duygusal bir film.

Gülbeyaz (2002)

Reşat Nuri Güntekin'in eserinden uyarlanan bu film, Gülbeyaz'ın dramatik aşk hikayesini işlerken, aynı zamanda duygusal anlara odaklanıyor.

Issız Adam (2008)

İstanbul'un büyüleyici atmosferinde geçen bu film, radyo programcısı ve ressam arasındaki beklenmedik aşkı anlatırken romantizm ve duygusal yoğunluk sunuyor.

Aşk Film (2008)

Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği bu film, aşkın farklı yönlerini ve ilişki zorluklarını esprili bir şekilde işlerken romantizmi de başarıyla yansıtıyor.

Gönül Yarası (2005)

Yılmaz Erdoğan'ın hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği bu film, bir adamın geçmişiyle yüzleşirken yaşadığı aşkı konu alıyor.

Aşk ve Ceza (2010-2011)

Bu televizyon dizisi, zengin bir kız ile bir hırsız arasındaki duygusal ve dramatik aşk hikayesini ekrana taşır.

Issızlığın Ortasında (2004)

Bir otoban dinlenme tesisinde karşılaşan iki yabancının hayatlarını birleştiren romantik bir hikaye.

Gise Memuru (2005)

Yine Yılmaz Erdoğan'ın başrolde olduğu bir film. Komedi unsurlarıyla zenginleşen bu filmde, bir memurun hayatı bir gece değişir ve romantik bir maceraya dönüşür.

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En Romantik Kore Filmleri 

My Sassy Girl (2001)

Bir üniversite öğrencisi ile özgür ruhlu bir kız arasındaki beklenmedik ve ilginç ilişkiyi konu alan romantik bir komedi-drama. Film, mizah ve yürek ısıtan anları birleştiriyor.

The Classic (2003)

Kwak Jae-yong'un yönettiği bu film, biri geçmişte, diğeri günümüzde geçen iki paralel aşk hikayesini anlatıyor. Hikaye, ilk aşkın ve kalıcı duyguların zamansız temasını araştırıyor.

A Moment to Remember (2004)

Alzheimer hastalığının zorluklarıyla karşı karşıya kalan genç bir çiftin hikayesini anlatan dokunaklı romantik bir drama. Film gerçek aşkın ve bağlılığın özünü güzel bir şekilde yansıtıyor.

Windstruck (2004)

Kwak Jae-yong'un (My Sassy Girl'ün yönetmeni) yönettiği bu film, romantizm ve aksiyon unsurlarını birleştiriyor. Beklenmedik bir bağ kuran bir kadın polis ile bir fizik öğretmeninin hikâyesini anlatıyor.

The Classic (2003)

Günümüzün bir aşk hikayesini 1960'larda yazılmış bir aşk mektubunun hikayesiyle bir araya getiren, güzelce hazırlanmış bir film. Film kader, kader ve kalıcı aşk temalarını araştırıyor.

Love 911 (2012)

Beklenmedik şekillerde aşkı ve şifayı bulan bir itfaiyeci ve bir doktorun hikayesini anlatan yürek ısıtan bir romantik komedi. Film, mizahı duygusal anlarla birleştiriyor.

Always (2011)

Song Il-gon'un yönettiği, görsel açıdan etkileyici bir romantik drama. Film, geçmişi karanlık olan eski bir boksör ile piyano akort dükkanında çalışan görme engelli bir kadın arasındaki aşk hikayesini konu alıyor.

Ode to My Father (2014)

Bu film öncelikle bir drama olmasına rağmen baştan sona güzel bir aşk hikayesi örüyor. Film onlarca yıla yayılıyor ve bir adamın ailesi ve sevdiği kadın için yaptığı fedakarlıkların öyküsünü anlatıyor.

My Little Bride (2004)

Kendini bir üniversite öğrencisiyle görücü usulü evlilik içinde bulan liseli bir kızın hikayesini anlatan keyifli bir romantik komedi. Film aşk, dostluk ve büyüme temalarını araştırıyor.

One Fine Spring Day (2001)

Hur Jin-ho'nun yönettiği bu film, bir ses mühendisi ile radyo yapımcısı arasındaki karmaşık duygular ve ilişkiler etrafında dönen dokunaklı bir romantik dramadır.

Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorum Gönder